Tělesný odér indikuje váš zdravotní stav. Každá nemoc má svůj vlastní zápach. Zastavte ji dříve, než bude pozdě

Lidské tělo normálně nemá výrazný zápach. Určité aroma se může objevit, když se více potíte, nejste důslední při hygieně nebo máte specifický zdravotní problém.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je již léta známo, že lidé si vybírají svou spřízněnou duši podle tělesného pachu. Věří se, že právě čich vám umožňuje vybrat si partnera, který má nejvhodnější sadu genů. Člověk je schopný vylučovat feromony, což jsou látky, které jsou zajímavé a přitažlivé pro druhé pohlaví. Mohou se však objevit situace, kdy by určitý zápach měl být vnímán hlavně jako nouzový signál. Může totiž naznačovat nějakou vážnou nemoc, upozorňuje  Tim Newman.
Je třeba testovat vaši vůni

Lékaři již dlouhou dobu považují nepříjemný zápach vycházející z lidského těla jako možnost k určení různých nemocí. Cítíte ze své kůže vůni acetonu? Pokud váš pot získal vůni acetonu, stojí za to zajít k doktorovi, aby zkontroloval, jestli nemáte problémy s trávícím systémem, problém v játrech nebo v ledvinách nebo nějakou infekci v těle.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejčastější příčinou, proč vzniká acetonový zápach z těla, je diabetes mellitus. Je to kvůli tomu, že vaše tělo nevyvíjí dostatek inzulínu. Glukóza se tím pádem začne hůře odbourávat z těla, a proto se změní složení krve. Zhorší se váš metabolismus a počet ketolátek ve vašem těle se začíná zvyšovat. Tělo se snaží aktivně odstraňovat přebytek mimo jiné pomocí potu, a proto ten zápach po acetonu.

Cítíte kočičí výkaly

Někdy se stane, že člověk začne cítit kočičí výkaly, což může znamenat, že tělo signalizuje různé možné poruchy. Vůně močoviny se objeví, když máte nemocná játra a ledviny, tuberkulózu, obezitu nebo poruchy v trávícím systému. Problémy s ledvinami jsou nejčastějším příznakem tohoto zápachu. Vůně močoviny v tomto případě bude opravdu silná, že ji nepřebijí ani deodoranty.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Cítíte ze sebe ocet

Váš pot někdy může zapáchat jako ocet. Výskyt takového zápachu bývá doprovázen silným pocením. Může se objevit, pokud máte nedostatek vitamínu D a B, infekční onemocnění plic nebo endokrinní poruchy. Když jde o endokrinní poruchy, může být v těle nedostatek jódu. To potom okamžitě vede k octovému zápachu. Ženy by neměly tento zápach ignorovat, může to znamenat vážný problém s prsy.

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní