Žabky, neodmyslitelná letní obuv. Pro vaše zdraví jde o nejhorší možnou variantu, která může přinést řadu trvalých problémů

Žabky jsou nejoblíbenější letní obuví. Řada lidí však ani neví, jaká rizika jejich nošení pro ně může představovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žabky jsou jedny z nejpopulárnějších obuví na léto. Jsou vzdušné a lehké. Nejspíše všichni vlastníme alespoň jeden takový pár. Ale víte, že mohou mít také neblahý dopad na vaše zdraví? Právě kvůli tomu jak lehké, ploché a tenké jsou, vám mohou způsobovat potíže. Lidem, které trápí bolesti zad nebo nohou, tato obuv rozhodně nepomůže. Naopak jim může přihoršit.

Žabky vám neposkytují žádnou ochranu a podporu nohy

Žabky vám nechrání ani nepodporují klenbu chodidla. Tenké pásky z gumy, které ani pořádně nohu neobepínají, nejsou vhodné pro někoho, kdo má ploché nohy. Klenba se může akorát více zbortit. Navíc to, jak vám nedrží pořádně na nohou a létají sem a tam, je také důkazem nedostatečné ochrany.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Existuje veliké nebezpečí úrazu při nošení takové obuvi. Je potřeba se koukat, kam šlapete, raději moc neběhat a nechodit v nich na dlouhé výšlapy. Tenká podrážka, která vás chrání od holé země, je náchylná k proražení. O to více vás pak budou bolet paty a kotníky, pokud dojde k jejímu poškození.

Žabky mají nulové odpružení oproti teniskám

Žabky jsou rovněž velmi nebezpečné kvůli jejich nulovému odpružení. Při chůzi dopadáte tou plochou, tvrdou a tenkou podrážkou přímo na zem. Obzvláště pokud jste v žabkách každý den po celé léto, můžete si tím zadělat na značné problémy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trpí tím všechny klouby, protože se budou snažit vše vyvážit a zpevnit. Opravdu je mnohem lepší chození v žabkách omezit co nejvíce a raději si na vycházky brát jinou obuv. Pokud vás tedy začnou bolet chodidla, kotníky, kolena či záda, žabky by mohly být příčinou.

Vaše nohy jsou vystavené bakteriím a hrozí vám plísně

Žabky u bazénů a v různých veřejných sprchách nosíme především kvůli ochraně před bakteriemi, které mohou způsobit plísně, bradavice nebo vyrážky. V takovém případě je i lepší je nosit, chození bosky vám zde určitě přinese jen trable. Zamysleli jste se však někdy nad tím, že pokud v nich chodíte i po ulicích, jste všem bakteriím ponecháni napospas? Žabky vás nijak před nimi neuchrání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tudíž můžete být následně náchylnější na plísně či bradavice na nohou. Obojí je dost nepříjemné. Bradavice sice lze, byť poměrně bolestně, odstranit, ale stejně na dané místo následně jistou dobu nemůžete došlápnout. Zbavení se plísně naopak může být procesem i na pár týdnů. Navíc žabky samotné, pokud jsou z porézního materiálu, mohou být nasáklé bakteriemi. A vy se můžete snažit jakkoli, ale dokud je budete nosit, vaše problémy s kůží se budou opakovaně vracet.

Zdroj: OrthoBethesda

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články