Zázvor uleví od bolesti kloubů. Domácí mastička je násobně účinnější než kupovaná. Namíchat ji zvládne každý - JakZdravě.cz

Zázvor uleví od bolesti kloubů. Domácí mastička je násobně účinnější než kupovaná. Namíchat ji zvládne každý

Zázvor se již po mnoho let používá jako pomůcka při různém onemocnění, jak ale může pomoci a ulevit od bolesti kloubů?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zázvor patří mezi nejzdravější (a nejchutnější) koření na světě. Je doslova nabitý biologicky aktivními látkamikteré prospívají zdraví vašeho těla i mozku. Jeho neocenitelná pomoc má mimo jiné velmi příznivý účinek na lidi trpící artritidou a podobnými chorobami. Zázvor dokonale odstraňuje zánět z nemocných kloubů a zmírňuje tak způsobené nepohodlí. V lékárně najdeme přípravky vyrobené na bázi kořene zázvoru ve formě mastí a čajů.
Zázvor a jeho zázračné výhody

Zázvor je antioxidant, který dokáže odstranit z těla veškerý odpad včetně toxinů a normalizuje střevní mikroflóru. Pokud používáte léčivé vlastnosti zázvoru správně, můžete zvýšit svoji imunitu nebo obohatit své jídlo dobrou chutí. Kořen zázvoru je plný vitamínů B, E, C a prvků, jako je železo, draslík, vápník, hořčík, zinek, sodík atd. Mezi jeho největší výhody patří snižování hladiny cholesterolu, normalizace mozkové cirkulace, rychlejší léčba nachlazení a jeho nadměrné posílení imunitního systému. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak používat zázvor k léčbě kloubů?

Nejlehčím způsobem je zakoupení potřebné mastičky v lékárně, kterou budete na postižené místo masírovat. Ve většině případů tato mast v celku pálí, což znamená, že jste vybrali dobře. Pokud si ale chcete udělat svoji vlastní mast, ukázala se jako velmi účinná možnost smíchání zázvoru s medem a následné denní natírání na postižený kloub. Neméně účinný je také zázvorový čaj, který pomáhá jak na klouby, tak celému tělu. Jeho denní konzumace je našemu tělu velmi prospěšná.

Můžete si také připravit alkoholovou tinkturu zázvoru, která nejenže zabrání bolesti kloubů, ale pomáhá při osteochondróze (onemocnění kostí a chrupavky). K přípravě je potřeba jedna polévková lžíce zázvorového prášku, kterou vložíte třecího alkoholu. Následně ponecháte ve tmavé nádobě po dobu jednoho týdne. Připravený produkt se vtírá na bolavé místo 4krát denně a aby nedošlo k vysušení a podráždění pokožky, doporučuje se předběžně nanést na postiženou oblast jakýkoli olej nebo krém.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nezapomeňte, že zázvor, stejně jako jiné produkty, může způsobit kontraindikace při jeho užívání. Musíte si dát pozor, abyste namísto prospěchu nepoškodili své tělo. Zázvor se nedoporučuje užívat pokud trpíte například žaludečními vředy či při onemocnění žlučových kamenů.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů