Zbavte se bolesti hlavy bez prášků. Stačí zatlačit na dva obličejové body a během chvilky všechna bolest jako zázrakem ustoupí

Když vás bolí hlava, nejste schopni vůbec fungovat. Někdo musí zalehnout s hadrem na hlavě v absolutní tmě a tichu. Vyzkoušejte tuto úlevu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když hlava bolí a nechcete nebo zrovna nemáte po ruce prášek, vypadá to, že vše budete muset přetrpět. Opak je ale pravdou, protože existuje vědecky dokázaný způsob úlevy od bolesti hlavy, zvaný akupresura. Ta odstraňuje bolest účinně a rychle. Zároveň je prověřena řadou vědeckých studií a nevyžaduje žádné speciální znalosti. Stačí vědět, kde se nachází takzvané akupresurní body a jakým způsobem je stimulovat k tomu, aby nám ulevily od bolesti. 

Masáž akupresurních bodů zvládnete i sami

Když už takový bod najdete, zaujměte pohodlnou pozici a uvolněte se. Masáž pak trvá od 30 vteřin do 1 minuty. Nalezený bod masírujte lehkým stlačením či krouživými pohyby. Bolest hlavy pak během následujících 5 až 10 minut ustoupí. Existuje několik základních bodů, které slouží k úlevě od této nepříjemnosti. Prvním je takzvaný bod třetího oka neboli Yintang, který najdete mezi obočím tam, kde kořen nosu přechází do čela. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším místem souvisejícím s hlavou je takzvaný Zanzhu bod. Tento bod je úspěšný také při odstranění únavy očí. Zlepšuje ostrost vidění a uvolňuje rýmu. Nachází se mezi očima a obočím, pod začátkem obočí u kořene nosu. Masírujte jej jednu minutu opět tlakem nebo kroužením. Za zmínku stojí také Yingxiang bod, který pomáhá otevírat dutiny, snižuje bolesti zubů, stres a napětí. Jde o dva protilehlé body po stranách nosních dírek.

Akupresurní body se nachází po celém těle

V oblasti hlavy je najdete přesně v pomyslném průsečíku s kolmicí ke koutkům očí. Další body nalezneme také po stranách a na zadní straně hlavy. Bod Tianzhu je vzadu na hlavě, v místě, kde začíná páteř. Jeho masáží pak pomáháte uvolnit ucpaný nos, bolest očí či uší, bolest hlavy, a dokonce i migrénu. Shuaigu bod najdeme 2 až 3 centimetry od začátku vlasové linie nad ušima. Měli byste jej nahmatat v malé prohlubni. Tento bod rovněž napomáhá při únavě očí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Akupresurní body jsou samozřejmě i jinde na těle. Jeden z nich se nachází na hřbetu ruky, mezi palcem a ukazováčkem. Při masírování tohoto bodu získáte úlevu od bolesti zad, zubů a napětí v krčních svalech. Jedná se o velmi užitečný bod při návštěvě zubního lékaře. Větší množství bodů je pak na chodidlech. Můžete si je masírovat rukou sami nebo použít speciální akupresurní podložku, na kterou šlapete a výstupky zmíněné body masírují. 

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články