Pomozte si snadno od bolesti puchýře | JakZdravě.cz

Trpí vaše nohy bolestivými mozoly a puchýři? Sekundový fígl uleví od bolesti dlouhodobě

Zná je asi každý, a obzvlášť v létě dokáží puchýře pěkně potrápit. Na vině ale obvykle nejsou boty, jak si mnoho lidí myslí. Je v tom něco úplně jiného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hodně lidí si myslí, že vysoké podpatky a nepohodlné boty jsou zodpovědné za výskyt bolestivých puchýřů. Ale tak to úplně není. Na vině je spíše dědičnost. Jasné je, že nošení vysokých podpatků může tento problém zhoršit, ale naštěstí existují způsoby, kterými můžete bolest puchýře zmírnit. Chirurgie by pro vás měla být až tou poslední možností.
Použijte tenisový míček

Tohle je velmi jednoduché, ale opravdu účinné cvičení, které můžete použít v pohodlí domova. Jediné, co budete potřebovat, je tenisový míček. Položte ho na podlahu a nohou po něm přejíždějte tam a zpět. Tento pohyb opakujte přibližně 5 minut na každé noze. Cvičení můžete provádět i tehdy, když žádný puchýř nemáte, protože je to masáž, která uvolňuje nadměrné křeče v nohou.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste zvedat ručník pouze nohou

Dalším jednoduchým cvičením, které můžete použít, je, že položíte ručník na podlahu, uchopíte ho prsty na nohou a přitáhnete k sobě. Toto cvičení opakujte zhruba pětkrát, buď vsedě nebo vestoje.

Namočte si nohy do teplé nebo úplně ledové vody

Po dlouhém a stresujícím dni vám vaše nohy poděkují, když je namočíte do vany s horkou vodou a solí. Stačí, když vanu naplníte po kotníky a nohy v ní necháte namočené asi 15 minut. Stejně dobrá je i studená voda, do které se přidá ještě led. Namočte si chodidla do této vody na 10 minut před spaním, při usínání budete mít skvělý pocit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Masírujte si nohy olivovým olejem

Zkuste si jednou nebo dvakrát denně masírovat nohy a použijte k tomu olivový olej. Uvidíte, že puchýře začnou postupně mizet. Masáž provádějte přibližně 15 minut a ideální je, když použijete olej teplý.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Na co si dát pozor při nákupu obuvi

Boty na podpatku by měly být až na posledním místě vašeho seznamu, protože vašim nohám opravdu škodí. A pokud máte puchýře, bude bolest ještě mnohokrát horší. Věnujte pozornost materiálu, ze kterého je obuv vyrobena. Pryž, kůže a síťovina jsou v tomto případě naprosto ideální. Držte se dál od tvrdších a umělých materiálů.

Zdroj: BrightsideMe

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů