Zbavení se průjmu a zažívacích potíží lidovou přírodní cestou bez pilulek. Během pár minut bude mít organismus klid - JakZdravě.cz

Zbavení se průjmu a zažívacích potíží lidovou přírodní cestou bez pilulek. Během pár minut bude mít organismus klid

Průjem jistě každý z nás důvěrně zná. Je to nepříjemnost, se kterou se potkal snad úplně každý. Ve většině případů jde o krátkodobý problém, který sám odezní, ale ne vždy přijde zrovna vhod, a někdy nám dokonce může způsobit velké nepříjemnosti.
i Zdroj fotografie: Depositphotos

Dá se jej zbavit bez nutnosti polykat prášky? Příčiny průjmu jsou různé – jedná se o nekvalitní potraviny, různá onemocnění žaludku a střev, střevní infekce, úzkost nebo strach. Jestliže vás trápí střevní potíže vyvolané konzumací nevhodného jídla, není vůbec potřeba brát nějaké pilulky. Průjmu se zbavíte pomocí šetrných přírodních metod.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na průjem pomohou i známé potraviny

Přírodně a snadno

Jakmile k průjmu dojde, je nutné zahájit léčbu okamžitě. V opačném případě totiž hrozí dehydratace, která může nastat velmi rychle. Zapomeňte ale na pilulky, stejně dobře vám pomůže i příroda. Nabízí hned několik tipů, co s průjmem zatočí:

  • Vezměte čerstvé vejce, oddělte žloutek, trochu jej osolte a polkněte. Během hodiny by se vaše stolice měla vrátit do normálu.
  • Dopřejte si jedno celé vejce uvařené natvrdo. Pomalu jej snězte a za pár minut máte klid.
  • Rozkousejte stroužek česneku. Během chvíle by se vaše vyprazdňování mělo normalizovat.
  • Spolkněte 10 zrnek černého pepře bez žvýkání a zapijte je sklenicí vody. Je lepší to udělat před spaním a do rána bude klid. Tuto metodu by neměly zkoušet děti mladší pěti let.
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pochutnáte si a prospějete svému střevu

Rýžová voda

Mezi účinné metody se řadí také léčba pomocí rýžové vody. Jak si ji připravíte? Do půl litru vroucí vody dejte dvě lžíce propláchnuté rýže. Vařte směs na mírném ohni po dobu asi 50 minut. Rýže by se měla skoro zcela rozvařit. Poté nechte směs vychladnout a tak, jak je, ji snězte. Do hodiny bude po průjmu a uleví se vám. Pokud do sebe nemůžete rýži takto dostat, zkuste si ji mírně osolit nebo osladit.

Granátové jablko

Podobně skvěle prý funguje také léčba pomocí slupek z granátového jablka. Vezměte 5 gramů suché slupky z granátového jablka, tu rozdrťte a zalijte 200 ml vody. Směs vařte, dokud se objem nezmenší na polovinu. Vyčkejte, až směs vychladne, a poté si dejte půl lžíce směsi vždy půl hodiny před jídlem. Pokud tyto metody nezaberou, neváhejte kontaktovat lékaře a poradit se s ním o dalším postupu. Průjme nesmí trvat příliš dlouho, aby nebyl pro organismus nebezpečný. Proto v případě nutnosti, neváhejte kontaktovat pomoc.

102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 133 hlasů
Nahlásit chybu
Soutěž pro naše čtenáře
Tento týden už po čtvrté v řadě budeme pravidelně losovat výherce letu bojovým letounem, zadejte e-mail a zúčastněte se.
Další slosování soutěže za:
Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů