Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět

Pronikavou vůni křenu nelze ignorovat, ať už se snažíte sebevíc. Má však mnohem více přínosů pro vaše zdraví, než jste si mohli myslet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste se již někdy dostali ke strouhání čerstvého křenu, pravděpodobně jste se neubránili slzám. Toto pronikavé aroma je pro něj typické a jen těžce zaměnitelné za jinou potravinu. Spousta mužů si přidává křen do jídla kvůli chuti, aniž by věděli, že může mít mimo jiné i pozitivní dopad na jejich výkon v posteli.

Správná doba pro sklízení

Ať už si pěstujete křen sami na zahrádce nebo jej kupujete v obchodě, je dobré vědět, kdy je ta správná doba pro sklizeň. Kořen je možné sklízet prakticky po celý rok, ale brzy z jara a později na podzim obsahuje nejvíce prospěšných látek. Pokud byste chtěli z jeho benefitů těžit po celý rok, je možné jej nakrájet a nasušit, abyste jej mohli jíst, kdykoliv dostanete chuť.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Na jaře po sklizni jej můžete nakrájet na kolečka, nasušit a takto skladovat po zbytek roku.

Zdravotní přínos kořene křenu

Pravidelným pojídáním dostanete do svého těla velké množství zdravých přírodních látek. Ty mohou mít pozitivní dopad na vaše tělo zejména v oblasti urogenitálních potíží a oběhového systému. Křen tak udrží vaše srdce silné a zdravé stejně jako vaše cévy. Rovněž dokáže zlepšit i funkci dýchacího systému a trávicího traktu, což přináší spoustu dalších benefitů.

Afrodiziakum pro každého muže

Tento štiplavý kořen dokáže příjemně povzbudit a zvýšit výkon v posteli. Jisté látky v něm obsažené podporují apetit a prospívají reprodukční funkci mužů. Výše zmíněný pozitivní dopad na krevní oběh se může projevit i na síle vašeho pohlaví, což ocení i partnerka. Jediné, co by vám tak mohlo bránit ve snaze užít si večer, je silné aroma křenu, které se vám bude linout z úst.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nesmíte jej užívat příliš často

Všeho je potřeba užívat s mírou a jinak tomu není ani u křenu. Nadměrně častá konzumace může mít i negativní dopady na tělo, jimiž přebijete ty pozitivní. Dlouhodobé pojídání spousty křenu může mít špatné účinky na funkci žaludku a poškodit jeho sliznici. To stejné platí i u střev. Jednorázová konzumace velkého množství kořene může navíc popálit i sliznice v ústech.

Zdroj: WebMD, Iowa State University, Complex

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články