5 závažných zdravotních problémů, které se probouzí po čtyřicítce. Přijdou znenadání a rychle vás zničí. Jak se jim bránit?

Tělo stárne, postupně se opotřebovává, a časem se můžou projevit různé zdravotní problémy a nemoci. Zkuste jim předcházet a zůstat mladí o něco déle.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že život začíná po čtyřicítce. To je ale většinou i období, kdy tělo začíná být opotřebované a začnou se projevovat různé zdravotní problémy. Kvůli hektickému způsobu života, špatným stravovacím návykům a nezdravým zlozvykům je většina lidí ohrožena různými nebezpečnými stavy, jako je cukrovka nebo srdeční onemocnění.
Pravidelné návštěvy lékaře

Preventivní zdravotní prohlídky jsou velmi důležité. Lékař zkontroluje váš zdravotní stav a vitalitu vašeho srdce. Je velmi důležité s lékařem probrat rodinnou anamnézu a promluvit si s ním o vašem celkovém zdravotním stavu, aby mohl posoudit všechna rizika. Některá onemocnění mohou vykazovat příznaky až v pokročilém stádiu a při běžné preventivní prohlídce se na ně nemusí přijít.


iZdroj fotografie: Pixabay

1. Stres

Péče o rodinu je někdy i radost, ale najdou se vždy věci, ze kterých jste malinko ve stresu. Někdy za stres můžou i problémy v práci. Je dobré si najít trochu času na odpočinek, aby vaše tělo i mysl byly v kondici. Zařaďte do svého života fyzickou aktivitu, u které se zrelaxujete. Může to být jízda na kole, běh nebo i plavání. Duševní pohodu vám přinese i dostatek spánku, jóga nebo meditace.

2. Bolesti kloubů a zad

Chronická bolest kolen bývá zapříčiněna artritidou. Bolesti zad mohou vypovídat o špatném držení těla, většinou za to může dlouhodobé zatěžování v práci. Tyto problémy se dají většinou zvládnout, pokud budete pravidelně cvičit a zdravě se stravovat.


iZdroj fotografie: Unsplash

3. Hypertenze a cholesterol

Jedná se o dvě nejčastější tiché onemocnění dnešní doby. Pokud nejsou včas léčeny, mohou do budoucna znamenat větší riziko vzniku dalších závažných problémů, jako je infarkt nebo mrtvice. Pravidelné kontroly mohou pomoci sledovat a včas diagnostikovat různé komplikace. To je obzvláště důležité pokud máte v rodinné anamnéze srdeční chorobu nebo mrtvici. Po čtyřicítce se doporučuje kontrola hladiny cholesterolu každých 5 let.

4. Osteoporóza

Bylo prokázáno, že po čtyřicítce kosti řídnou. To vede ke ztrátě pevnosti kostí a vzniku osteoporózy. I když rizikovou skupinou jsou především ženy v menopauze, nedostatek vápníku a vitamínu D mohou riziku vystavit i muže. Pokud pracujete v uzavřené klimatizované místnosti, doporučuje se alespoň půl hodinový pobyt na slunci každý den.


iZdroj fotografie: Pexels

5. Cukrovka

Obezita, stres a špatné stravovací návyky jsou běžně velmi rozšířené. Jedinci ve věku 45–65 let jsou nejvíce ohroženou skupinou vzniku diabetu 2. typu. Nejlepší prevencí, jak cukrovce předcházet, je správný životní styl, to znamená aktivní styl života a zdravé stravování.

Zdroj: Hindustantimes

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní