Česnek do ucha a problémy se sluchem jsou ta tam. Přírodní antibiotikum pomůže těm nejmenším i seniorům

Problémy se sluchem nejsou záležitostí jen starší generace. Potrápit dovedou mladé lidi i malé děti. Existuje poměrně rychlá úleva za pomoci přírodních prostředků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sluch je jedním ze smyslů, které jsou nezbytné pro běžný život. Pomáhá nám v komunikaci s ostatními lidmi. Nedoslýchavost či hluchota jsou nepříjemná onemocnění stejně jako zánět v uchu nebo šelesty v něm. Lékař Wade Chien, MD se ve své praxi setkává s pacienty, kteří mají se sluchem problémy. Kromě farmakologické léčby existuje i ta přírodní.

Vezměte si na pomoc česnek

K běžným zdravotním potížím patří zánět středního ucha, kterým trpí zejména malé děti. Bolest v uších je dokáže hodně potrápit. V takovém případě přijde vhod lék, který dokáže rychle ulevit. Už naši předkové využívali síly česneku, který je považován za přírodní antibiotikum. Lze z něho připravit ušní kapky, které pomáhají bojovat s infekcí i s nepříjemným zvoněním a šuměním v uších zvaným tinnitus.

Jak na výrobu česnekového oleje

Ušní kapky se dají vyrobit v domácích podmínkách. Zapotřebí je kvalitní česnek, stačí 1 stroužek, a 2 až 4 lžíce olivového oleje. Česnek nahrubo nakrájejte nebo rozmělněte a dejte na nerozehřátou pánev. Přikápněte olej a pomalu při nízké teplotě nechte česnek rozvonět. Pak pánev odstavte a nechte vychladnout. Česnekový olej nalijte do skleničky a uzavřete ji. Skladujte nejlépe v chladničce.

Jak používat ušní kapky z česnekového oleje

Před použitím ušních kapek z česnekového oleje by si nemocný měl lehnout na bok tak, aby bolavé ucho směřovalo vzhůru. Do ucha kapátkem nakapete 2 nebo 3 kapky oleje a ucho přikryjete látkovým kapesníkem. Takto by měl nemocný vydržet ležet asi 15 minut. Bolest ucha by měla během krátké doby ustoupit.

iZdroj fotografie: Pixabay
Při aplikace ušních kapek je nejlépe ležet na boku

Rychlá pomoc se stroužkem česneku

Nemáte-li doma olivový olej nebo čas na přípravu česnekových ušních kapek, můžete použít čerstvý stroužek česneku. Ten oloupete, obalíte gázou a přiložíte ho na ucho v oblasti zvukovodu. Jeho léčivé účinky můžete podpořit teplou žínkou, kterou také na ucho položíte. Tento způsob léčby je vhodný pro dospělé, nikoliv pro děti.

Kdy česnek při léčbě uší nepoužívat

Pokud máte prasklý ušní bubínek, je česneková kúra nevhodná a raději ji ani nezkoušejte. Česnekový olej může podráždit pokožku, je proto třeba jeho použití vyzkoušet nejprve na malém kousku kůže. Když domácí ušní kapky působí pálení či brnění, je nutné s kúrou přestat. Pokud potíže neustupují, je na místě vyhledat pomoc odborníka.

Jak léčíte bolest ucha v domácích podmínkách vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články