Rychlý průvodce na detoxikaci trávicí soustavy od toxinů, stagnujících hmot a parazitů

Zdraví trávicího systému je velmi důležité. Střeva musí správně fungovat, aby se v těle nehromadily toxiny, které mohou vyvolat vážné zdravotní komplikace.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Čas od času je potřeba udělat detoxikaci organismu, abyste z těla odvedli škodlivé toxiny. Ty totiž mohou způsobit nepříjemné zdravotní komplikace. Existuje řada způsobů, jak na to, v lékárnách je dostupná řada volně prodejných léků a doplňků, které vám s prevencí pomohou. Díky nim pak navíc snížíte problémy během zánětů, lépe se vám budou hojit rány a celkově posílíte své zdraví. Informace ověřil lékařský dozor Alana Biggers, M.D., MPH.

Kdy provést detoxikaci organismu

Nezdravý životní styl může vést k různým zdravotním komplikacím. Někteří lidé si bohužel nespojí problémy se zažíváním a špatné stravovací návyky. Ty mohou způsobit následující problémy.

 • Kolitida a ulcerózní kolitida
 • Zácpa nebo průjem
 • Nadýmání
 • Crohnova nemoc
 • Rakovina tlustého střeva
 • Syndrom dráždivého tračníku
iZdroj fotografie: Pixabay

Proč je nutné udržovat střeva zdravá

Aby střeva správně fungovala, je potřeba dbát na jejich zdravotní stav. Trávící systém se stará o správnou syntézu vitaminů, tvorbu výkalů a odstranění všech toxických látek z těla. Tím vás chrání vás před patogeny. Zažívací systém také zpracovává minerály, živiny a absorbuje vodu. Špatné stravování vede k nepravidelnému vyprazdňování, což výrazně zvyšuje riziko onemocnění tlustého střeva.

Trávicí systém je stejně důležitý jako mozek

To, jak je zdraví trávicího systému, a zejména střev, důležité, věděli lidé už před tisíci lety. Například v józe je zažívací systém označován jako takzvaný druhý mozek. A jogíni moc dobře vědí proč. Sami jistě víte, že pokud vaše vyprazdňování nefunguje správně, trpí tím celé tělo, snižuje se vaše koncentrace, zhoršuje se nálada a váš výkon klesá. Ostatně i v pohádkách můžeme vidět, že králové pravidelně „brali klystýr“.

iZdroj fotografie: Pixabay

Co zařadit do jídelníčku

Je dobré do jídelníčku zařadit potraviny s obsahem vlákniny, živin a enzymů, které podpoří trávení. To napomůže, aby se toxiny přestaly v těle hromadit, a zabrání vzniku bakterií, kvasinek a parazitů.

 • Kefírové nápoje a bílé jogurty s živou kulturou
 • Švestky
 • Sušené ovoce ( meruňky, rozinky,…)
 • Doplňky stravy na podporu trávení ( běžně dostupné v lékárně , například psyllium)
 • Probiotika
iZdroj fotografie: Pixabay

Recepty na detoxikaci organismu

Na pročištění střev a detoxikaci organismu si můžete doma vyrobit vlastní, čistě přírodní produkty, které urychlí trávení a vaše střeva řádně pročistí od všech toxinů a bakterií.

Kefírový nápoj

Na detoxikaci trávícího systému můžete použít nápoj z kefíru. K jeho přípravě budete potřebovat 250 ml kefíru, ten následně smícháte se lžící rostlinného oleje a s půlkou lžičky soli. Doporučuje se pít jednou za tři dny před spaním.

Směs ze sušeného ovoce

Na směs budete potřebovat 100 g sušených meruněk, 100 g rozinek a sušené kopřivy. Vše rozmixujte na hladkou hmotu, kterou před spaním smíchejte se lžící olivového oleje a medu. Užívejte každý večer, alespoň po dobu jednoho měsíce.

Rozhodně nepodceňujte správné fungování zažívacího systému, předejdete tak nepříjemným zdravotním komplikacím a posílíte imunitní systém i celkovou tělesnou zdatnost. Pokud přese vše trpíte problémy se střevy, neváhejte to konzultovat se svým lékařem.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení