Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma - JakZdravě.cz

Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma

Mozoly na chodidlech jsou nepříjemné, bolestivé a špatně se léčí. Bohužel se čas od času vytvoří každému a způsobí mu potíže. Naštěstí existuje způsob, jak se jich zbavit do několika dnů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rozpraskané paty a mozoly poseté nohy nejsou dobrou vizitkou. První zmiňovaný problém se dá řešit pravidelnou návštěvou kosmetického salónu, druhý se občas nevyhne nikomu z nás. Musí se ale řešit hned, aby se rány neotevřely a nezanesla se do nich infekce, která by v těle způsobila mnohem větší potíže. Je třeba rány zacelit a vyléčit, aby byly nohy zase hladké a chůze pohodlná a bez bolesti.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kde se vzaly, tu se vzaly

Mozoly nohy hyzdí na pohled, způsobují palčivou bolest při každém kroku, praskají a rozšiřují se a vyžadují klid. Jedině tak se zacelí. Často si je ale člověk způsobí sám. Může za to neúměrná dřina v posilovně, chybná velikost ponožek a bot, které buď škrtí a tlačí nebo se naopak sunou a vyzouvají, špatný došlap nebo vlhko v botě při chůzi. Nohy musí být během léčby v suchu, aby mozoly nemokvaly. Zároveň potřebují vzduch, prostor a pravidelné mazání.


iZdroj fotografie: Unsplash

S mozoly a ztvrdlou kůží pryč

Acylpyrin je běžně dostupný lék s protizánětlivými účinky. Používá se při nachlazení, horečkách a pro tlumení bolesti hlavy, kloubů, zad i zubů. Obsahuje léčivé látky, které v kombinaci s citronovou šťávou odstraní mozoly na chodidlech a ztvrdlou kůži na patách. Ty jen omezují při chůzi a způsobují nepohodlí.

Suroviny: 6 acylpyrinových tablet (volte tablety pro orální použití, ne šumivé tablety), 2 polévkové lžíce citronové šťávy, voda

Postup: Obě suroviny smíchejte a vytvořte jemnou kaši. Je-li potřeba a směs je příliš suchá a tvoří hrudky, přidejte malé množství vody.

Aplikace: Směs naneste na postižená místa, omotejte bavlněným ručníkem a zabalte do igelitových sáčků. Nechte nohy v klidu minimálně patnáct minut. Po uplynutí doby sejměte pytlíky i látku, otřete směs z citronu a paty ošetřete pemzou.

Zdroj: Beauty Desk

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Holení odzvonilo, depilace slaví úspěch. Žiletka vosku nedokáže konkurovat, ten udrží sametově hebké nohy několik týdnů
Události247
SMS karantény? Je otázka, kdy zprávu otevřeme a jestli ji vůbec přečteme, říká advokát Bláha
VědaŽivě
Jak se ptáci naučili létat? 3 vycvičení netopýři pomáhají vědcům zjistit, jak ptáci poprvé vzlétli
adbz
Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2022: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun