Zaručený způsob, jak se profesionálně a bez bolesti zbavit plaku na zubech. Vyhněte se bolestným zubním prohlídkám

S přibývajícím věkem si můžeme všimnout, že naše zuby postupně ztrácejí svoji bílou barvu. Na vině je nejen stárnutí, ale i genetické faktory nebo nesprávná hygiena.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Postupem času se naše zuby stávají nejen matnými, ale také se jejich barva mění z bílé na žlutou. To do značné míry dokáže ovlivnit náš vzhled a přispívá to k tomu, jakým prvním dojmem působíme na ostatní lidi. Důvodem nažloutlé barvy našich zubů je plak, který se na zubech hromadí. Ten se ze samotného povrchu zubu dostává až do našich dásní, a výrazně tak ovlivňuje celkový stav dutiny ústní. Je proto zapotřebí ho pravidelně odstraňovat. Předejdeme tím zdravotním problémům. 

iZdroj fotografie: Pexels

Důležitá je nejen technika, ale také používané pomůcky

Přirozeným způsobem, jak se zubního plaku zbavit, je pravidelné čištění zubů, a to ve frekvenci alespoň dvakrát denně. Zubní kartáček, který používáme, by měl být měkký. V tomto případě se často dopouštíme chyby, protože si vybereme kartáček tvrdý, a ještě jej kombinujeme s velkým tlakem při čištění zubů. K odstranění plaku není důležitá použitá síla, ale zvolená technika. Kartáček pravidelně měníme, ideálně každé 3 měsíce, nebo když vidíme, že se jeho štětiny viditelně třepí. 

iZdroj fotografie: Pexels

Výborným pomocníkem je v tomto případě i kartáček elektrický, který je účinným prostředkem v boji proti zubnímu plaku. Po čištění zubů je zapotřebí vyčistit také mezizubní prostory. Pokud nemáme problémy s dásněmi, postačí nám k tomu zubní nit. Jestliže ale naše ústa již s nějakým problémem bojují, je vhodnějším řešením použití mezizubních kartáčků. S jejich správným výběrem, ale i technikou použití nám pomůže dentální hygienista. 

Sáhnout můžete po jedlé sodě nebo kuchyňském oleji

Technika, kterou si zuby čistíme, je velmi důležitá. Ideální množství zubní pasty je ve velikosti hrášku, více není potřeba. Kartáček držíme pod úhlem 45 stupňů směrem k dásním. Kartáčkem pohybujeme v krouživým pohybech, a to vždy o stejné šířce, jako je jeden náš zub. Čistíme nejprve vnější, a potom vnitřní povrch každého zubu. Na závěr vyčistíme ještě žvýkací plochu každého zubu, a nesmíme zapomenout ani na jazyk. Proti plaku můžeme bojovat také s pomocí jedlé sody nebo oleje. 

iZdroj fotografie: Pexels

Ideálním olejem, který naše zuby chrání, je olej kokosový nebo olivový. Nejenže ochrání zuby před vznikem plaku, tyto oleje také mohou uklidnit bolavé dásně nebo zabránit vzniku zubního kazu. Pokud chceme své zuby ošetřit olejem, vložíme si do úst množství o velikosti jedné polévkové lžíce a necháme jej v ústech po dobu minimálně 20 minut. Jedlá soda je výborným pomocníkem pro své čistící a abrazivní účinky. Jednoduše si ji přidáme na kartáček k zubní pastě. 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jaké zkoušky a potěšení vás v létě čekají? Zjistěte to v runách – velký horoskop je tu
Události247
Události247
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě
VědaŽivě
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?
adbz
adbz
Inovativní dům je jako skládačka z lega. Vyšel na 60 tisíc a postavili ho za pouhých 14 hodin – podívejte se na proces