Typické 4 chyby při mytí obličeje, které způsobují vrásky a řadu kosmetických problémů

Mytí obličeje je zdánlivě naprosto banální záležitostí. Mnoho lidí však nepostupuje správně a pleť zbytečně trpí. Vyvarujte se těchto zbytečných chyb.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Může se to zdát jako naprosto triviální záležitost, ale mytí obličeje vyžaduje čas a pozornost. Správný postup může znamenat rozdíl mezi zářivou pletí a matnou pletí s akné. Mnozí lidé se domnívají, že je třeba si obličej umýt jen kvůli odstranění make-upu nebo když se zašpiníte. Jak ale vysvětluje zdravotní sestra z dermatologie Amanda Caldwell, MSN, ve skutečnosti by se měl mýt obličej pravidelně, a to alespoň dvakrát denně. Dodává ještě, že není až tak důležité, kolikrát si obličej myjete, ale způsob, jakým to děláte.

Péče o pleť

V naší snaze o dokonalou pleť často přehlížíme, jak důležité je správné mytí obličeje. Koneckonců netrvá dlouho a nečistoty a make-up mohou začít ucpávat póry a způsobovat akné. V některých případech mohou nečistoty a make-up dokonce způsobit bakterie, které jsou známé jako příčina seboroické dermatitidy, chronické formy ekzému, ale i vrásek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mytí je však jen prvním krokem k udržení přirozeného stavu pokožky. Zbytek závisí na všech ostatních sérech, hydratačních krémech, mlécích, pleťových maskách – seznam by mohl pokračovat donekonečna. Kromě toho hraje roli i to, co jíte, jak cvičíte a jaká je vaše úroveň stresu. Důkladnou očistou obličeje to však vše začíná. Bez ohledu na typ, strukturu nebo aktuální stav vaší pleti je důležité obzvlášť večerní čištění. Níže naleznete 4 hlavní chyby, kterých se můžete při mytí obličeje dopustit

1. Nemytí obličeje před spaním

Ačkoli se to někomu může zdát samozřejmé, je důležité si před spaním důkladně umýt obličej. Toto základní pravidlo platí bez ohledu na to, zda používáte make-up nebo ne, zejména proto, že se na vnější vrstvě pokožky může během dne usazovat maz a pot.

2. Ráno si nemyjete obličej

Ranní mytí obličeje je stejně důležité jako to večerní. Přes noc se tělo skrze kůži zbavuje škodlivin a je proto důležité obličej umýt. Vaše pleť se tak bude cítit svěží, a navíc bude připravena lépe vstřebávat všechny produkty péče o pleť, které na ni poté nanesete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3. Myjete se ve velmi horké vodě

Jedním z největších omylů, pokud jde o mytí pleti, je, že vyšší teplota vody pleť vyčistí. Ve skutečnosti může horká voda způsobit více škody než užitku. Místo toho byste se měli mýt vlažnou vodou, která účinně odstraňuje nečistoty, maz a znečišťující látky, ale nepoškozuje pokožku.

4. Používáte nesprávný čisticí prostředek

Ať již k čištění pleti používáte gel, krém či pleťovou vodu, je důležité zvolit prostředek vhodný pro váš typ pleti. Jemné a hydratační čisticí prostředky jsou ideální pro citlivou pleť, protože zajišťují, aby mytí obličeje nevedlo k podráždění. Čistící přípravky na bázi kyseliny salicylové jsou vynikající volbou pro osoby se sklonem k akné.

Další tipy

Pro dosažení co nejlepších výsledků dodržujte ještě následující doporučení:

  • Nejprve si řádně odstraňte veškerý make-up: Než začnete s čištěním, zejména před spaním, použijte šetrný odličovač, který vám pomůže odstranit veškerý make-up.
  • Nepoužívejte k čištění obličeje tuhé mýdlo: Pokud nejsou speciálně vyvinuta pro obličej, mohou kostková mýdla změnit pH rovnováhu pokožky, což umožňuje růst bakterií a kvasinek.
  • Při peelingu buďte jemní: Drhnutí může zbavit pokožku její přirozené ochranné bariéry. Nejlépe pleť vyčistíte konečky prstů, kterými ji budete jemně masírovat alespoň minutu nebo dvě.
  • Vyzkoušejte micelární vodu: Micelární voda je voda obsahující molekuly micel, které se vážou na make-up a nečistoty a rozkládají je.
  • Na závěr použijte tonikum: Ačkoli technicky vzato nejde o krok při mytí obličeje, mnozí často opomíjejí význam toho, co následuje po něm: obnovení rovnováhy pleti.

Jak často se věnujete péči o pleť?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články