Zabalila si na 1 hodinu nohy do hliníkové fólie, účinek jí vyrazil dech

Alobal má nejširší využití v kuchyni a v domácnosti. Můžete jej však použít také k léčbě. Je účinný při nachlazení, popáleninách i k léčbě bolesti.

Alobal jako prostředek k úlevě od bolestí i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Přestože se hliníková fólie používá hlavně v kuchyni, lze ji využít i k léčbě. Například ruští a čínští přírodní léčitelé používají alobal na léčbu popálenin a revmatických bolestí. Poradí si i s pytli pod očima, nachlazením či popáleninami. Navíc jej má doma každý, takže je stále po ruce a jeho použití je opravdu snadné.

Alobal můžete využít k léčbě mnoha potíží

Přestože alobal nejspíše používáte k přikrytí pekáče při pečení jako obal, případně se sodou na čištění připálených hrnců, má i mnohá další využití, včetně léčebných. Hliníková fólie vám může pomoci například při léčbě následujících zdravotních potíží:

  • únava
  • popáleniny
  • nachlazení
  • bolesti zad, krku a nohou
  • bolesti svalů a  kloubů
  • záněty
  • pooperační jizvy

Jak použít alobal k léčbě

Níže naleznete konkrétní způsoby, jak hliníkovou fólii použít k léčbě jednotlivých obtíží. I přesto, že domácí léčba mnoha běžných onemocnění bývá velmi účinná, v případě, že je váš stav závažný, rozhodně jej konzultujte s lékařem.

Nachlazení

Nachlazení je obvykle způsobeno viry, alobal jej tedy nevyléčí. Může však pomoci zmírnit nepříjemné příznaky. Stačí nohy (chodidla až po kotníky) zabalit do 5 až 7 vrstev hliníkové fólie. Nechte asi hodinu působit, poté alobal sundejte. Po dvou hodinách proces zopakujte. Za 1 až 2 dny byste měli pocítit výrazné zmírnění nepříjemných příznaků nachlazení či chřipky.

unavená žena u PC iZdroj fotografie: Depositphotos
Alobal pomůže zmírnit známky únavy

Známky únavy

Používání hliníkové fólie k ošetření obličeje doporučuje řada vizážistů a kosmetiček po celém světě. Trik je v tom, že alobal dokáže po probdělé noci dodat tělu energii a odstranit viditelné projevy únavy, jako například pytle pod očima. Nejprve vložte několik proužků hliníkové fólie na pár hodin do mrazáku.

Po zmražení přiložte proužky na místa na obličeji, která chcete osvěžit, například na oční víčka či tváře. Nechte je pár minut působit, brzy byste měli pocítit uvolnění obličejových svalů. Jakmile proužky odstraníte, budete se cítit svěží a všimnete si, že známky únavy, stresu nebo probdělé noci jsou pryč.

Popáleniny

Těžké popáleniny musí samozřejmě řešit lékař. Pokud máte však popáleninu nižšího stupně a rozsahu, do nemocnice nemusíte. Nejprve popáleninu ošetřete, tedy několik minut chlaďte pod studenou vodou, naneste panthenol či hojivý gel či krém a překryjte gázou. Poté místo oviňte hliníkovou fólií. Fólii upevněte lepicí páskou, omezte pohyb a snažte se odpočívat. Bolest by se měla brzy výrazně zmírnit. 

Bolesti svalů a kloubů

Hliníková fólie je jednoduchým a levným prostředkem ke zmírnění bolestí. Můžete ji použít na bolesti krku, zad, paží, nohou, pat a kloubů. Pomáhá i při bolestech způsobených dnou, revmatoidní artritidou či ischiasem.

Použití je velmi jednoduché, stačí večer před ulehnutím do postele zabalit postižené místo do hliníkové fólie. Nezapomeňte ji dobře zafixovat obvazem. Můžete ji použít i během dne, ale pamatujte na to, že je potřeba, aby působila několik hodin a neměli byste se v té době příliš hýbat. Tuto léčbu provádějte 10 až 12 dnů. Poté si dejte 1 až 2 týdny přestávku. Po uplynutí této doby můžete ošetření zopakovat.

Kterou stranu alobalu použít

Pokud váháte, kterou stranu hliníkové fólie použít, vězte, že je to většinou jedno. Nicméně, lesklá a matná strana mají trochu jiné vlastnosti. Pro zahřátí a udržení tepla v ošetřované části těla použijte lesklou stranu směrem k tělu a matnou na vnější straně. Tento způsob je lepší například při léčbě nachlazení a některých bolestí. Pokud toužíte naopak po ochlazení (například při únavě či popáleninách) použijte matnou stranu na vnitřní straně a lesklou na vnější.

K čemu dalšímu používáte hliníkovou fólii vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články