I hliníková fólie umí léčit, poradí si s chřipkou, nachlazením i popáleninami

Hliníková fólie je skvělý pomocník, kterého však můžete využít nejen při vaření, ale také ve prospěch svého zdraví. Stačí ji správně použít a nestačíte se divit.

Alobal jako pomocník při bolesti kloubů i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Hliníková fólie je nepostradatelným pomocníkem nejen pro kuchaře a hospodyňky, ale také pro mnohé zastánce tradiční medicíny. Jedná se totiž o velmi užitečný materiál, který lze použít pro mnoho lékařských účelů, jako je například odstranění bolesti svalů a kloubů nebo také při popáleninách. Stačí ji správně použít a pozitivní změny pocítíte již během několika krátkých minut – jakmile ji jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít žádné komerční prostředky plné chemikálií, které často stejně nefungují tak, jak mají. 

1) Proti bolesti svalů a kloubů

Již několik odborníků prokázalo, že hliníková fólie skvěle pomáhá při bolestech zad, krku, nohou, kloubů a svalů – kromě toho může být skvělým pomocníkem při léčbě ischiasu, revmatoidní artritidy a dny. Abyste si pomohli ulevit, stačí získat tento jednoduchý domácí prostředek a následně jej aplikovat přímo na postižené místo. Postupujte následovně: 

  • Bolestivé místo zakryjte fólií a zajistěte pevným obvazem. 
  • Tento zábal nechte působit přes noc a ráno jej sundejte.
  • Pro získání co nejlepších výsledků opakujte tento postup po dobu 10 až 12 dnů.

Jakmile uplyne stanovená doba, udělejte si 1 až 2 týdny pauzu, a pokud bolest nezmizela, léčbu opakujte – v případě, že se problém ještě více zhoršil, raději se poraďte se svým praktickým lékařem, protože by se mohlo jednat o závažnější problém. 

2) Pomůže při chřipce a nachlazení

Hliníková fólie je také vynikajícím nástrojem v boji proti infekcím a nepříjemným onemocněním, jako je chřipka a nachlazení. V takovém případě ji můžete použít na svá chodidla, abyste získali co nejrychlejší úlevu. Postupo vypadá následovně:

  • Nohy zabalte do 5 až 7 vrstev fólie – aby byl proces co nejefektivnější, vložte mezi ně třeba listy papíru nebo nějakou přírodní látku, jako je bavlna.
  • Zábal nechte přiložený po dobu jedné hodiny a poté jej odstraňte.
  • Po dvou hodinách proces opakujte s použitím nového listu a opět jej nechte alespoň jednu hodinu působit.
  • Poté si dejte opět pauzu a po dalších dvou hodinách postup ještě jednou opakujte.

Pro získání rychlé úlevu a brzké uzdravení je vhodné provádět takové obklady alespoň 3 dny po sobě. 

3) Léčba popálenin

Dále vám hliníková fólie dokáže pomoci také zmírnit bolest popálenin. V takovém případě je důležité nejprve držet postižené místo několik minut pod tekoucí studenou vodou, a pokud není rána otevřena, otřete ji ještě měkkým čistým hadříkem – v případě, že je kůže poškozená, překryjte ránu sterilní gázou. Jakmile tak učiníte, položte na gázu nebo nepoškozenou popáleninu několik vrstev hliníkové fólie a poté vše obvažte obvazem. Takový zábal nechte působit, dokud nepříjemná bolest neustoupí. 

Žena s popáleninou na ruce, pomůže alobal iZdroj: Depositphotos
Popáleninu lze léčit pomocí hliníkové fólie

4) Podpora kůže

Použití hliníkové fólie doporučuje dlouhá řada kosmetologů po celém světě. To především proto, že tento materiál skvěle pomáhá podpořit pokožku (zejména na obličeji) po špatném spánku a jiných faktorech, které ji mohou značně poškodit. Stačí postupovat následujícím způsobem: 

  • Vložte několik proužků alobalu na několik hodin do mrazničky. 
  • Zmrazené proužky přiložte na místa obličeje, která chcete osvěžit (většinou se jedná o tváře nebo oční víčka). 
  • Nechte alobal několik minut působit, dokud neucítíte uvolnění svalů v obličeji. 

Jakmile hliníkovou fólii odstraníte, bude patrné, že je pokožka opět krásně pružná a veškeré nevzhledné příznaky zmizely.

Jak využíváte hliníkovou fólii mimo kuchyni vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články