5 domácích cviků pro ploché břicho za pouhých 7 dní

Získat ploché břicho nemusí být tak náročné, jak si mnozí myslí. Pokud budete každý den provádět tyto cviky, můžete jej získat již během pouhých 7 dní.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Možná to může znít paradoxně, ale podle některých odborníků je doba před spaním ideální pro cvičení. Důvodem je především zkušenost, že zatěžování těla po náročném dni v práci vám pomůže zbavit se stresu, uvolnit mysl a samozřejmě také celkově podpořit zdraví. Je ovšem nutné brát na vědomí, že byste to neměli přehánět, neboť byste mohli příliš rozproudit svůj metabolismus, což by mohlo vést k problémům s usínáním. Provádění těchto cviků vám však i při malé intenzitě přinese velmi slibné výsledky, a to již během 1 týdne. 

1) Zvedání nohou do vzduchu

Nejprve si lehněte na pevnou zem nebo podložku a ujistěte se, že je vaše tělo ve vodorovné poloze. Ruce si položte podél svých boků, abyste se o ně mohli zapřít, hlavou směřujte dopředu a poté zdvihněte své nohy rovně do vzduchu, aby s vaším tělem svíraly úhel 90 stupňů – dávejte si pozor na kyčel a kolena. Abyste získali co nejlepší výsledky, měli byste provést 5 až 10 opakování. Pokud to bude pro vás náročné, můžete cvičení provádět střídavě na každou nohu. 

2) Prkno se zvedáním nohou 

Toto cvičení je skvělý způsob, jak zpevnit své tělo a podpořit rovnováhu. Měli byste začít tak, že se postavíte na všechny čtyři, poté přejdete na lokty a nohy natáhnete dozadu tak, abyste se drželi na špičkách. V této poloze se snažte udržet co nejdéle – dbejte však na to, aby vaše tělo bylo rovné a neprohýbali jste se v zádech. Ještě než skončíte, začněte opatrně a kontrolovaně zvedat pravou a pak levou nohu do vzduchu. Pokračujte do doby, než vám budou stačit síly. 

3) Hýžďový most

Hýžďový most je skvělé cvičení, jehož výchozí poloha je opět vleže na zádech. Jakmile budete připraveni, pokrčte kolena, opřete se rukama o podložku a vyzdvihněte svou pánev do vzduchu – horní část zad a paty chodidel by měly po celou dobu tohoto pohybu podpírat vaši váhu a během cviku vytahujte tělo co nejdál. Poté začněte zvedat střídavě každou nohu ještě výše do vzduchu, a to tak, aby vaše koleno bylo v úhlu 90 stupňů. Proveďte alespoň 10 opakování a poté se vraťte do výchozí polohy. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Výpady s činkami 

K tomuto cvičení budete potřebovat malé činky, nejlépe jednokilové. Začněte tím, že se postavíte rovně, poté vykročte pravou nohou vpřed a klesněte do takové míry, aby se koleno zadní nohy nedotýkalo země – stejně tak se ujistěte, že koleno přední nohy nepřesahuje přes konec špičky. Poté zpevněte tělo, vyzdvihněte se a vraťte se do výchozí polohy. Poté tento ohyb opakujte na druhou nohu a tímto způsobem proveďte alespoň 10 opakování. Pokud to pro vás bude moc těžké, můžete cvičení provádět bez činek. 

5) Rozštěp s činkami

Tento cvik je podobný výpadům. Nejprve začněte ve stoji, poté vykročte jednou nohou dopředu a klesněte kolenem zadní nohy na zem. Jakmile se dotknete podlahy, rychle vyskočte a zakončete dopad v opačné poloze – tedy aby zadní noha byla nyní vepředu a přední se dotkla země. Takto pokračujte alespoň 10krát, potom si dopřejte chvíli pauzu. Pokud chcete, můžete trénink opakovat 2 až 3krát po sobě. 

Jak se tato cvičení osvědčila vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články