Starověká technika čchi-kung: Zlaté cvičení, které omlazuje celé tělo. Stačí začít pár minutami denně

Čchi-kung je způsob, jak podpořit zdraví, omladit tělo a zvýšit výdrž. Ti, kteří tuto techniku praktikují denně, tvrdí, že pozitivních výsledků lze dosáhnout do tří týdnů od zahájení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Číňané věří, že být šťastný znamená být zdravý a žít bez starostí. Pokud chcete omladit svůj organismus bez vyčerpávajícího cvičení, zázračných pilulek a hledání elixíru života, stačí pravidelně provádět několik jednoduchých cvičení čchi-kung, což v překladu znamená Podpora Měsíce. Certifikovaná instruktorka jógy Courtney Sullivan říká, že o tyto typy čínského cvičení je veliký zájem, protože lidé rychle dosáhnou hmatatelných výsledků.

Zlaté cvičení, které omladí celé vaše tělo

Cvičení čchi-kung je tradičním cvičením čínské medicíny, které slouží k rozproudění čchi, tedy životní energie. Je velmi prospěšné pro celé tělo i mysl. Jedná se o komplexní cvičební systém, z nějž vám dnes popíšeme jednu techniku.

Technika čchi-kung

Postavte se, narovnejte záda, dejte chodidla k sobě a trochu pokrčte nohy. Ruce by měly být spuštěné a uvolněné a pohled by měl směřovat dopředu. Co nejvíce se uvolněte a několikrát se krátce nadechněte a vydechněte, na nic nemyslete. S výdechem se předkloňte tak, abyste měli ruce pod koleny. 

Nohy by měly zůstat ve stejné poloze, hlava mírně skloněná dolů a brada by se měla dotýkat hrudníku. Zadržte na několik vteřin dech. Při nádechu nosem pomalu narovnejte tělo a zvedněte ruce nad hlavu. Otočte dlaně vzhůru a představte si, že držíte obrovský balón (měsíc). Pozor na prsty, měly by směřovat dovnitř. Mírně prohněte záda a zadržte na dvě vteřiny dech. Pomalu spusťte ruce a vydechněte ústy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak často cvičit

Výše popsaná technika se považuje za jeden cyklus. Za kvalitní trénink se považuje deset až dvacet těchto cyklů. V prvním měsíci jich bude stačit deset. Zátěž zvyšujte postupně, ale nezapomeňte trénovat každý den, nejlépe dvakrát denně.

Po dokončení cyklu se vraťte do výchozí polohy, uvolněte všechny svalové skupiny a vydržte pět minut v klidu. Můžete cítit proudění tepla, které obklopuje vaše tělo, to je energie čchi, která vás omlazuje. Představte si, že všechny negativní emoce procházejí vašima rukama a nohama a odcházejí pryč. Důležité je představovat si tok energie a neprovádět cvičení mechanicky, jinak nedosáhnete žádného výsledku.

Jak poznáte, zda cvičíte správně

Mnoho lidí, kteří čchi-kun cvičí pravidelně říká, že proudění energie čchi je velmi jemné, takže v těle téměř necítíte žádné teplo, jen jeho náznak. Existuje řada indicií, které vám napoví, že jste cvičení provedli správně:

  • Pocit tepla, mravenčení nebo vibrace v dlaních. Pokud cítíte neobvyklý pocit v rukou, zejména uprostřed dlaní, znamená to, že energie aktivně proudí.
  • Husí kůže po celém těle: Tento pocit jasně ukazuje na tok energie. V tomto případě je snadné zjistit, kde přesně se husí kůže objevuje nebo kde prakticky není cítit. Ve druhém případě to znamená, že bloky v těle narušují tok energie a stojí za to s nimi pracovat.

Po cvičení si důkladně promněte dlaně a poté si masírujte obličej odspodu nahoru (od brady až po čelo), následně masírujte oblast od temene hlavy až po krční páteř. To vám pomůže uvolnit napětí v těle, které proudění energie v těle blokuje. Pokud cítíte bolest v určitých částech těla, nemasírujte je, pouze na několik minut položte dlaně na problematickou oblast. 

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto cvičením?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení