Povislé tváře: Jak se jich zbavit bez nutnosti chirurgického zákroku

Povadlé tváře začnou trápit postupem času většinu lidí. Ačkoliv stáří nelze zastavit, existují jednoduché cviky, které vám tento problém pomohou vyřešit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

S přibývajícím věkem ztrácí pokožka obličeje pevnost a mnoho žen se tak v důsledku potýká s nevzhlednými povislými tvářemi. Pokud ovšem trápí i vás, nemusíte ihned zoufat a zvažovat drahé chirurgické operace – jak totiž říká lékařka Catherine Hannah, existují účinná cvičení, která vám tento problém pomohou odstranit snadno a přirozeně. My jsme si pro vás proto připravili ty nejosvědčenější z nich, ovšem abyste získali ty nejlepší výsledky, měli byste je provádět alespoň několikrát do týdne.  

Problém povislých tváří

Změny tvaru obličeje nemusí být vždy okamžitě patrné, ovšem jakmile je spatříte, mohou být pro vás nepříjemným šokem. Ale namísto toho, abyste utráceli peníze za předražené chirurgické operace, můžete problém vyřešit pomocí osvědčených gymnastických cvičení, které lze provádět téměř odkudkoliv. Ty vám z dlouhodobého hlediska zajistí mladší vzhled pokožky, zlepší jeho pevnost, pružnost a objem a odbourají nevzhledné vrásky. Nyní již na nic nečekejte a vrhněte se do toho – nepotřebujete nic kromě svých úst a rukou! 

Účinná gymnastická cvičení

Toto cvičení vám zajistí lepší vzhled horních částí vašich tváří. Nejprve co nejvíce nafoukněte své tváře, po dobu tří sekund zadržte vdechnutý vzduch, následně jej prudce vyfoukněte. Postup opakujte 10krát a poté: 

  1. Nafoukněte tváře a silným tlakem pohybujte vzduchem ze strany na stranu. Opakujte 10krát.
  2. Nafoukněte tváře a silným tlakem pohybujte vzduchem shora dolů a zpět (vnímejte, co se děje s vaším krkem). Opakujte 10krát.
  3. Znovu nafoukněte tváře a pomalu, silným tlakem, pohybujte vzduchem v kruhu. Opakujte 10krát.

Nyní si můžete chvíli odpočinout, a poté přejděte na další sérii cvičení, která posílí celkovou oblast vašich tváří a zejména vašich rtů. Nafoukněte co nejvíce své tváře a následně silným tlakem vyfoukněte vdechnutý vzduch skrze rty. Opakujte 10krát, a poté: 

  1. Nafoukněte tváře a vyfoukněte vzduch z jednoho a pak z druhého koutku rtů. Opakujte 10krát.
  2. Nafoukněte tváře stejným způsobem, ovšem vzduch vydechněte pouze horní částí vašich rtů. Opakujte 10krát.  
  3. Nyní opět nafoukněte tváře a přiložte na ně dlaně. Nic nedělejte – pouze odpočívejte a vnímejte, jak je pokožka zpevněná
  4. Nakonec si položte střed dlaně na rty a prsty si zakryjte tváře. Začněte se usmívat, přičemž své tváře vzepřete jemným tlakem ještě více nahoru. Následně se uvolněte, cvičení opakujte ještě 10krát, potom jej proveďte s druhou dlaní. 
iZdroj fotografie: Depositphotos

Tyto cviky, kromě kosmetického účinku, také skvěle masírují dásně a vnitřní stranu tváří. Pro co nejlepší výsledky cvičení doporučujeme provádět alespoň 2-4krát do týdne. 

Cvičení „kůň“ pro uvolnění napjatých svalů

Pro získání pružné pokožky a odbourání povislých tváří můžete také provádět cvičení zvané „kůň“. Nejprve přesuňte horní ret přes spodní ret a poté spodní ret přes horní ret. Cvičení opakujte 10krát. Poté zvedněte svůj obličej (jako byste se chtěli podívat do nebe), mírně pootevřete ústa a spodní ret nasměrujte k nosu – opět opakujte 10krát. Nakonec otevřete svá ústa a 10krát vyšpulte rty dopředu. 

Jaké triky pro odbourání povislých tváří se nejlépe osvědčily vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články