Třídenní výzva na posílení břicha: Stačí 6 minut denně, „pneumatika“ rychle zmizí

Břišní tuk je nejen nevzhledný, ale vede také k vysoké hladině cholesterolu, srdečním chorobám, mrtvici a cukrovce. Zatočte s ním těmito cviky. Zaberou jen 6 minut denně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud jde o hubnutí, je to právě břišní tuk, kterého se chce zbavit nejvíce lidí. Nejen, že pneumatika kolem pasu nevypadá zrovna nejlépe, ale jak vysvětluje sportovní koučka Jennifer Mathe, MS, břišní tuk s sebou nese i zdravotní rizika. Zvyšuje pravděpodobnost kardiovaskulárních onemocnění a tím i riziko předčasného úmrtí. Tento třídenní cvičební plán udělá s vaším tělem zázraky, zejména právě v oblasti břicha. Cvičení zabere pouhých 6 minut denně. Tak směle do toho, když jde o zdraví, žádná výmluva není dost dobrá.

Den 1

První část programu se skládá ze tří jednoduchých cviků. Jedno kolo trvá asi 6 minut. Pokud však máte čas a energii, můžete jej zopakovat několikrát. 

Mrakodrap (10 na každou stranu)

Zaujměte pozici prkna v předpažení a zatněte hýždě. Otočte tělo na levou stranu a dostaňte se do bočního prkna. Vytlačte se nahoru a vytvořte tělem písmeno T. Vraťte se do předpažení a opakujte na pravou stranu.

boční prkno iZdroj fotografie: Depositphotos

Stěrače (10 na každé straně)

Lehněte si na záda na podlahu a ruce dejte podél těla. Zvedněte nohy (držte je u sebe) a začněte jimi pohybovat jako stěračem doprava a doleva. Záda se nesmí zvedat z podložky.

Plazení (36 kroků)

Zaujměte pozici prkna s oporou o předloktí. Zatněte hýždě. Pohybem pažemi se posuňte dopředu a pak zase zpátky. Snažte se držet boky nahoře a dbejte na to, aby vaše tělo bylo rovnoběžně se zemí. Posouvejte se dopředu a dozadu celkem 36krát.

Den 2

Breakdancer (15 na každou stranu)

Zaujměte pozici prkna s nataženýma rukama. Levou nohu zasuňte pod pravou a položte ji na zem. Poté přesuňte levou nohu pod pravou na levý bok a položte ji na zem. Pokud můžete, zvyšte rychlost.

Padák (vydržte 30 sekund)

Lehněte si na zem na břicho. Dejte si ruce za hlavu. Zvedněte horní část těla a nohy do vzduchu a vydržte alespoň 30 sekund. Návrat do výchozí polohy.

Mrtvý brouk (10 opakování)

Lehněte si na záda, ruce a nohy zvedněte (kolena pokrčená) v úhlu 90 stupňů k podlaze. Pohybujte pravou nohou a paží směrem k podlaze, aniž byste se dotkli země. Totéž proveďte na opačné straně.

Špendlíky (10 na každou stranu)

Začněte bočním prknem s nataženými pažemi a poté přejděte do bočního prkna na předloktí. Otočte boky směrem k podlaze a volnou paží se snažte dosáhnout na druhou ruku zespodu, zezadu. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte s druhou stranou.

Den 3

Krabí Superman (6 opakování)

Spusťte se do polohy kraba (tělo vodorovně s podlahou, opíráte se o ruce a nohy, nohy jsou pokrčené v kolenou), zvedněte levou nohu a pravou rukou se snažte dosáhnout na špičku levé nohy. Otočte se do pozice prkna s nataženýma rukama a zvedněte ruku a nohu na opačné straně. Poté se vraťte do polohy kraba a postup opakujte.

pozice kraba iZdroj fotografie: Depositphotos

Boční zdvihy nohou (10 na každou stranu)

Zaujměte pozici bočního prkna. Zvedněte horní nohu ke stropu a poté se vraťte do výchozí polohy. Špičky nohou směřujte dopředu.

Boční zdvihy (10 na každou stranu)

Lehněte si na bok. Spodní ruka natažená, horní ruka na zátylku. Zvedněte obě nohy nahoru, levý loket přitáhněte k levé noze. Vraťte se do výchozí polohy a cvik proveďte na druhou stranu.

Dřepy (10 na každou stranu)

Začněte ze stoje. Dřepněte si a pak, jako byste se snažili překonat pomyslnou bariéru, zvedněte jednu a pak druhou nohu. Návrat do výchozí polohy. Opakujte v opačném směru.

Jaké jsou vaše oblíbené cviky na břicho?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články