5 domácích cviků, které dokážou zbavit druhé brady

Pokud se chcete zbavit druhé brady, upravte celkově životní styl a pravidelně cvičte speciální cviky na posílení krku. Zbaví vás i bolesti za krkem a v horní části zad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Druhá brada je obvykle spojována s přibýváním na váze, ale může ji způsobit také genetika nebo volnější kůže v důsledku stárnutí. Naštěstí je možné se druhé brady zbavit pomocí speciálních cviků. Jak vysvětluje internista Graham Rogers, M.D., cviky k odstranění druhé brady také posilují svaly v oblasti krku, což má pozitivní vliv i na další svaly v těle, jako jsou trapézy a deltové svaly. Posílení těchto svalů pak může snížit riziko zranění a bolestí. Cviky na odstranění druhé brady proto mají kromě estetického dopadu i pozitivní vliv na vaše zdraví.

V první řadě se zamyslete nad svým životním stylem

Pokud máte druhou bradu v důsledku nadváhy, zamyslete se nad celkovým životním stylem. K odstranění druhé brady vám pomůže, když celkově zhubnete. Snažte se jíst zdravěji, tedy zvýšit příjem ovoce a zeleniny, vlákniny a kvalitních bílkovin. Vyhýbejte se vysoce zpracovaným potravinám, tučným a smaženým pokrmům a v neposlední řadě také pijte dostatek vody. Důležitý je samozřejmě i pravidelný pohyb, ze začátku můžete zařadit alespoň svižné procházky minimálně třikrát týdně. Pomohou i cílené cviky na oblast krku.

5 cviků na posílení krku a zmenšení druhé brady

Tyto cviky posilují svaly krku a zároveň vám pomohou zbavit se druhé brady. Cviky provádějte pomalu a plynule, abyste předešli zranění a snažte se cvičit pravidelně.

1. Ohýbání krku

Postavte se zpříma a záda držte rovně. Pomalu ohýbejte hlavu směrem dolů, dbejte na to, aby byl pohyb skutečně plynulý. Sklánějte hlavu co nejvíce můžete a snažte se bradou dotknout hrudníku. Při provádění cviku mějte zavřená ústa. V nejnižší pozici vydržte několik vteřin a následně hlavu vraťte do vzpřímené polohy. Cvik opakujte 10 krát.

iZdroj fotografie: Freepik

2. Boční ohyb krku

Postavte se zpříma, záda držte rovně a dívejte se přímo před sebe. Nakloňte hlavu na stranu a přitáhněte ucho k rameni. Můžete si pomoci i rukou, ale příliš netlačte. Po celou dobu cvičení držte ramena v rovině a nezvedejte je. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na opačnou stranu. Opět cvičte plynule a cvik desetkrát opakujte.

3. Prodloužení šíje

Stůjte zpříma, pohled směřuje dopředu. S výdechem tlačte zadní část hlavy dozadu a zároveň oddalujte bradu od hrudníku. Vraťte se do výchozí polohy. Otočte hlavu na stranu a podívejte se přes rameno. Zbytek těla udržujte ve stabilní poloze, hýbejte pouze hlavou. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na opačnou stranu. Proveďte alespoň deset opakování.

4. Cvik na lopatky

Stůjte rovně, ramena spusťte dolů a dozadu. Stiskněte lopatky co nejblíže k sobě a v této poloze vydržte několik sekund. Uvolněte svaly, několikrát se nadechněte a vydechněte a cvik opakujte. Celkově opět proveďte deset opakování.

5. Zvedání ramen

K tomuto cviku budete potřebovat činku nebo dvě lahve naplněné vodou. Postavte se zpříma a v každé ruce držte činku dlaněmi k tělu. S výdechem zvedněte ramena co nejvýše a v této poloze vydržte alespoň 1 sekundu. Spusťte ramena zpět do výchozí polohy a opakujte. Stejně jako u předchozích cviků proveďte 10 opakování.

Jaké další cviky či úpravy životního stylu byste doporučili na druhou bradu vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články