5 domácích cviků, které dokážou zbavit druhé brady

Pokud se chcete zbavit druhé brady, upravte celkově životní styl a pravidelně cvičte speciální cviky na posílení krku. Zbaví vás i bolesti za krkem a v horní části zad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Druhá brada je obvykle spojována s přibýváním na váze, ale může ji způsobit také genetika nebo volnější kůže v důsledku stárnutí. Naštěstí je možné se druhé brady zbavit pomocí speciálních cviků. Jak vysvětluje internista Graham Rogers, M.D., cviky k odstranění druhé brady také posilují svaly v oblasti krku, což má pozitivní vliv i na další svaly v těle, jako jsou trapézy a deltové svaly. Posílení těchto svalů pak může snížit riziko zranění a bolestí. Cviky na odstranění druhé brady proto mají kromě estetického dopadu i pozitivní vliv na vaše zdraví.

V první řadě se zamyslete nad svým životním stylem

Pokud máte druhou bradu v důsledku nadváhy, zamyslete se nad celkovým životním stylem. K odstranění druhé brady vám pomůže, když celkově zhubnete. Snažte se jíst zdravěji, tedy zvýšit příjem ovoce a zeleniny, vlákniny a kvalitních bílkovin. Vyhýbejte se vysoce zpracovaným potravinám, tučným a smaženým pokrmům a v neposlední řadě také pijte dostatek vody. Důležitý je samozřejmě i pravidelný pohyb, ze začátku můžete zařadit alespoň svižné procházky minimálně třikrát týdně. Pomohou i cílené cviky na oblast krku.

5 cviků na posílení krku a zmenšení druhé brady

Tyto cviky posilují svaly krku a zároveň vám pomohou zbavit se druhé brady. Cviky provádějte pomalu a plynule, abyste předešli zranění a snažte se cvičit pravidelně.

1. Ohýbání krku

Postavte se zpříma a záda držte rovně. Pomalu ohýbejte hlavu směrem dolů, dbejte na to, aby byl pohyb skutečně plynulý. Sklánějte hlavu co nejvíce můžete a snažte se bradou dotknout hrudníku. Při provádění cviku mějte zavřená ústa. V nejnižší pozici vydržte několik vteřin a následně hlavu vraťte do vzpřímené polohy. Cvik opakujte 10 krát.

iZdroj fotografie: Freepik

2. Boční ohyb krku

Postavte se zpříma, záda držte rovně a dívejte se přímo před sebe. Nakloňte hlavu na stranu a přitáhněte ucho k rameni. Můžete si pomoci i rukou, ale příliš netlačte. Po celou dobu cvičení držte ramena v rovině a nezvedejte je. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na opačnou stranu. Opět cvičte plynule a cvik desetkrát opakujte.

3. Prodloužení šíje

Stůjte zpříma, pohled směřuje dopředu. S výdechem tlačte zadní část hlavy dozadu a zároveň oddalujte bradu od hrudníku. Vraťte se do výchozí polohy. Otočte hlavu na stranu a podívejte se přes rameno. Zbytek těla udržujte ve stabilní poloze, hýbejte pouze hlavou. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na opačnou stranu. Proveďte alespoň deset opakování.

4. Cvik na lopatky

Stůjte rovně, ramena spusťte dolů a dozadu. Stiskněte lopatky co nejblíže k sobě a v této poloze vydržte několik sekund. Uvolněte svaly, několikrát se nadechněte a vydechněte a cvik opakujte. Celkově opět proveďte deset opakování.

5. Zvedání ramen

K tomuto cviku budete potřebovat činku nebo dvě lahve naplněné vodou. Postavte se zpříma a v každé ruce držte činku dlaněmi k tělu. S výdechem zvedněte ramena co nejvýše a v této poloze vydržte alespoň 1 sekundu. Spusťte ramena zpět do výchozí polohy a opakujte. Stejně jako u předchozích cviků proveďte 10 opakování.

Jaké další cviky či úpravy životního stylu byste doporučili na druhou bradu vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům