Domácí cvičení: Proměňte své břicho, ruce a nohy v rekordním čase

Tento poměrně snadný cvik vám pomůže jednak posílit ruce, nohy a břicho, ale také uvolnit kyčle, napravit vadné držení těla a zlepšit rovnováhu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hezká postava je pro mnoho žen velmi důležitá. Nezáleží tak ani na míře štíhlosti, jako spíše na souměrnosti a hezkém celku, který je příjemný na pohled. Zvláště v letním období jsou důležité nohy a ruce, které jsou v tomto období více vidět a také samozřejmě břicho, když se někde chcete svléknout do plavek. Vylepšit vzhled několika partií najednou je obvykle běh na dlouhou trať. Následující cvik však slibuje značnou časovou úsporu, protože protahuje a posiluje všechny tři partie najednou.

Jednoduchý cvik na břicho, ruce a nohy

Tento cvik je poměrně nenáročný na provedení, přesto však účinně procvičuje všechny jmenované partie. Slibuje jak spálení tuku, tak i posílení a vyrýsování svalů. Vůbec nejlepší na něm je, že jej můžete provádět doma i venku a nepotřebujete k němu žádné cvičební pomůcky.

Cvik se jmenuje Červík, protože pohyb připomíná pohyb červa či žížaly. Je vhodný také na zahřátí, například před během, protože vám kromě posílení středu těla, rukou a nohou krásně uvolní kyčle. Provedení je skutečně jednoduché a máte dokonce dvě varianty jak tento cvik provést. Pokud máte hodně místa, pohybujete se směrem kupředu, provádíte-li cvik ve stísněnějších podmínkách, jdete dopředu a vracíte se zpět.

Provedení cviku

Začněte ve stoji, nohy mírně od sebe. Jděte do hlubokého předklonu, dotkněte se prstů na nohou, nekrčte se v kolenou. Pomalu kousek po kousku suňte ruce před sebe, záda držte rovná. Až uděláte jakousi šikmou střechu, buď se vraťte pomalu do výchozí pozice (viz video pod tímto odstavcem) nebo pokud vám to prostor dovolí, pomalu „docupitejte“ nohama k rukám a pokračujte v pohybu dopředu (viz video pod článkem).

Počet opakování a na co si dát pozor

V průběhu cvičení nezapomínejte správně dýchat, držte záda, nohy i ruce co nejvíce v rovině a mějte zatnuté svaly. V závislosti na vaší fyzické kondici můžete začít se 2 nebo 3 sériemi po 10 až 15 opakováních a poté počet opakování zvyšovat. Kromě tonizace svalů pomáhá tento cvik také posilovat ramena, napravovat držení těla, zvyšovat rovnováhu a stabilizovat páteř.

Pokud byste chtěli cvik trochu ztížit, přejděte ve spodní pozici do klasického prkna a vydržte tak alespoň 30 vteřin. Jste-li skutečně ve formě a i toto ztížení je pro vás stále poměrně snadné, zkuste v pozici prkna střídavě zvedat nohy a ruce (vždy jen jednu končetinu).

Jaký je váš oblíbený cvik na střed těla, ruce a nohy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články