Jak shodit tuk v dolních partiích: Pro dosažení výsledků je nutné znát svůj tvar nohou a jemu cvičení přizpůsobit

Pokud máte mezeru mezi stehny, lýtky nebo celýma nohama, vyzkoušejte tato cvičení. Skvěle vám pomohou zhubnout a udržet pevnost, a to ať už mají jakýkoliv tvar.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naprosto každý člověk na tomto světě je jedinečný, a proto ne každý může mít dokonalé nohy jako modelka. Samozřejmě však není nutné, abyste to hned se svými sny vzdávali – ačkoliv nemusíte mít nohy jako vaše oblíbená filmová hvězda, vždy podle Jake Tipane můžete udělat něco pro to, abyste se vaším vysněným výsledkům přiblížili. Pokud tedy chcete mít pevnější a svalnatější nohy, určitě byste neměli zanedbávat pravidelné cvičení a správný stravovací režim. Připravili jsme pro vás ta nejlepší cvičení.

Zjistěte tvar vašich nohou

Abyste získali co nejlepší výsledky a udrželi své nohy co nejkrásnější, budete muset nejprve rozpoznat, jaký je jejich tvar. Existují čtyři nejčastější tvary – a to normální tvar nohou, nohy do tvaru X (kdy jsou kolena velmi blízko sebe), nohy s mezerou přes celou délku a nohy s úzkou mezerou. Pro každou kategorii je vhodné dodržovat jiné zásady, a proto se prvně ujistěte, že jste rozpoznali správně tu svou. Jakmile budete mít hotovo, můžete se vrhnout do tréninku: 

1) Mezera přes celou délku nohy a kolena směřující ven  

Pokud jste si všimli, že když stojíte rovně, tak vaše kolena směřují ven a mezi nohama máte mezeru přes celou jejich délku, měli byste provádět následující cvičení:

  • Sumo dřepy: Postavte se do širokého rozkročení a začněte provádět dřepy, alespoň po dvanácti opakováních ve čtyřech sériích.
  • Dotyk špiček ručníku: Stoupněte si na práh nebo malé vyvýšení a opřete se o něj pouze svými patami. Poté si omotejte kolena ručníkem, pak se ohněte a dotkněte se palce u nohy.

Stejně tak, jako výše uvedená cvičení, vám také pomůže ležení na boku s natažením nohou. Tento cvik provedete tak, že se zapřete o svůj loket a vrchní nohu začnete zvedat do vzduchu a pak zpět. Opakujte na obě dvě nohy. 

2) Nohy do tvaru X

Pokud jste si na sobě všimli, že máte nohy do tvaru X, pak je pro vás skvělým cvikem boční shyb: Postavte se na šířku ramen a následně vykročte pravou nohou co nejdále. Pokrčte pravé koleno a levou nohu nechte nataženou (opakujte na druhé straně). Poté můžete také provést leh na boku se zvedáním nohou: Lehněte si na bok, podepřete si hlavu a narovnejte nohy. Poté zvedněte horní nohu co nejvýše, přičemž s boky nijak nehýbejte a nohy nechte vzadu.  

iZdroj fotografie: Freepik

3) Nohy s úzkou mezerou přes celou délku

Pokud vaše nohy vypadají tak, že když stojíte se spojenými stehny, chodidly a koleny, máte mezi nimi úzkou mezeru, pak byste měli vsadit především na stepping. Stejně tak vám však dokáže pomoci zvedání pat: Postavte se rovně, zvedněte se na špičky a pak se zase pusťte dolů (měli byste cítit jemný tlak v lýtkách). Dobrým cvikem jsou také hluboké dřepy, protože účinně formují svaly nohou

4) Normální tvar nohy

Pokud máte to štěstí, že mezi nohama nemáte žádnou mezeru, můžete provádět kterýkoli z výše uvedených cviků, abyste se udrželi ve formě. Stejně tak však nezapomínejte na dobrý stravovací režim, protože jídlo dělá opravdu hodně. Dále se pak také nebojte zkoušet sporty, jako je běh, jízda na kole nebo plavání. 

Jaký tvar nohou máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články