Nejlepší způsoby, jak se motivovat k rannímu cvičení

Mnoho odborníku doporučuje alespoň pár minut ranního cvičení před odchodem do práce. Podle nich je to ideální způsob, jak nastartovat tělo a nabít se energií. Jak se ale po ránu do cvičení donutit?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Na každého platí jiný způsob a každý se dokáže namotivovat jinou odměnou. My jsme pro vás připravili nejúčinnější způsoby, jak přelstít rozespalé tělo i mysl.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Cvičení nemusí být nic náročného

Začněte postupnými změnami

Pokud si ráno před ochodem do práce zacvičíte, budete se v průběhu dne cítit soustředěnější a produktivnější. Tato rutina nastartuje váš metabolismus a udrží větší spalování kalorií po celý den. Je jasné, že nelze změnit svůj ranní rituál od základu pouhým lusknutím prstu. Velmi vám pomůže, pokud začněte postupnými změnami. Díky nim se propracujete k tomu, že tělo bude ranní aktivitu vyžadovat.

Jednoduchým trikem je budík umístěný na druhé straně místnosti tak, abyste museli vstát, udělat pár kroků a poté jej mohli vypnout. Donutíte se tak vstát na první zazvonění budíku a protáhnete tělo. Pokud už stojíte na nohou, bude navíc jednodušší se ke cvičení přesvědčit. Nezačínejte ihned náročným cvičením. To by vás mohlo jen odradit. Místo toho se zkuste protáhnout nebo vyrazit na 30 minutovou procházku v parku.

Za každý posun nebo splnění cíle se nezapomeňte odměnit:

  • po cvičení si dejte speciální snídani
  • dopřejte si relax a péči o tělo
  • kupte si nový módní kousek
  • pořiďte si nové vybavení na cvičení

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Motivace je při pohybu to nejdůležitější

Vytvořte si pravidelný režim

Ve chvíli, kdy si tělo zvykne na vstávání a ranní aktivitu, můžete se do cvičení pustit naplno. Pomoct vám může naplánovat si pevný rozvrh, podle kterého se budete řídit. Doplnit ho můžete i o stanovené cíle, podle kterých uvidíte vaše zlepšení. Pokud se rozhodnete pro cvičení v posilovně, přichystejte si sportovní tašku a oblečení den předem. Nejlépe ale funguje parťák, který do této výzvy půjde s vámi a za každé situace vás podpoří.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní