Obličejová jóga: Způsob jak si zachovat mladistvou tvář až do 100 let bez chirurgického zákroku

Tak, jako je klasické tělesné cvičení klíčové pro udržení fyzické kondice a dobrého vzhledu těla, přispívá obličejová jóga k udržení mladistvého vzhledu obličeje.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí hledá přirozené a cenově dostupné možnosti, které jim pomohou vypadat a cítit se lépe, a snaží se tak dosáhnout elegantního stárnutí a vnitřního klidu. Trenér Daniel Bubnis, M.S vysvětluje, že obličejová jóga zahrnuje masáže a cviky, které stimulují svaly, pokožku a lymfatický systém. Tato technika je navržena tak, aby zjemnila a uvolnila obličejové svaly a pomohla tak zmírnit napětí, stres a starosti. 

Co to obličejová jóga je

Obličejová jóga je přirozenou alternativou k chirurgickým a jiným omlazovacím zákrokům, která může skutečně přinést trvalé výsledky. Tato technika využívá různé masáže a cviky zaměřené na obličej, krk a ramena. Některé výzkumy zjistily, že cviky, jako jsou ty v obličejové józe, mohou zlepšit vzhled vašeho obličeje posílením svalů tváří a obličeje.

Funguje obličejová jóga?

Obličejová jóga proti vráskám je účinná, pokud pravidelně provádíte vybrané cviky na obličej a krk. Pokud budete pravidelně 2 až 3 minuty denně procvičovat obličejové svaly a zařadíte je do své každodenní rutiny, můžete zabránit nebo oddálit změny související s věkem a udržet si mladistvý obličej.

iZdroj fotografie: Freepik

Výhody obličejové jógy

Obličejová jóga pomáhá zvedat a zpevňovat svaly pod kůží, což vyhlazuje vrásky. Masáž pomáhá zlepšit krevní oběh, lymfatickou drenáž a uvolnit napětí. Akupresurní techniky podporují krevní oběh a uvolňují stres, což může pomoci předcházet bolestem hlavy, uvolnit dutiny a zlepšit kvalitu spánku.

Kromě zmiňovaného snížení výskytu jemných linek a vrásek může obličejová jóga podpořit zvýšenou lymfatickou drenáž, což vede ke snížení otoků a zlepšení krevního oběhu. Lidé, kteří se věnují obličejové józe, také uvádějí, že jóga může pomoci:

 • ovládat obličejové svaly
 • podporovat správné dýchání nosními dírkami
 • zpevnit dekolt
 • přeprogramovat svalovou paměť
 • zlepšit příznaky poruch temporomandibulárního kloubu
 • zvýšit symetričnost obličeje
 • snížit výskyt tmavých kruhů pod očima
 • zlepšit sebevědomí
 • zpevnit obličejové svaly
 • upravit ochablost
 • vyvolat pozitivní emoce
 • zmenšit zaoblení obličeje

Další doporučení pro mladistvý vzhled obličeje

Je vhodné zaměřit se na celkový životní styl. Tedy dobře spát, omezit stres a zdravě jíst. Celostní zdraví a péče o sebe jsou klíčem k zářivé pleti, protože péče o sebe uvnitř se odrazí i navenek. Důležité je také pleť správně hydratovat, vyhýbat se kouření (i pasivnímu) a dbát na pitný režim.

Jaké jsou vaše zkušenosti s obličejovou jógou?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy