Už po týdnu uvidíte výsledky: Obličejové cvičení stačí praktikovat pár minut denně – po vráskách nezůstanou ani stopy

Pokud zoufale hledáte způsob, jak zmírnit ochablost obličeje a přibývající vrásky, ale podstoupit chirurgický zákrok proti stárnutí vás neláká, vyzkoušejte tyto obličejové cviky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dermatoložka Kristina Liu, MD, MHS vysvětluje, že hlavní podíl na stárnutí obličeje má úbytek tuku a měkkých tkání, což vede k ochabování pokožky a zvětšování vrásek. K mladistvému vzhledu dopomáhá jednak zdravý životní styl, tedy zdravá strava a pohyb, také ale můžete vyzkoušet speciální cviky. 

Boj proti vráskám

Každý se se stárnutím vyrovnává po svém. Někteří lidé berou přibývající vrásky s lehkostí a stárnou s grácií, jiní utrácejí hotové jmění za údajně zázračné krémy, další vyhledají plastického chirurga. Mnoho lidí ale sází na zdravou stravu a speciální obličejové cviky. Podle studie publikované v časopise JAMA Dermatology, může rutinní cvičení obličeje skutečně zpomalit neúprosný běh času. Těchto 10 cviků na obličej a krk vám pomohou vypadat mladší, aniž byste se museli bát nežádoucích následků a jizev po chirurgickém zákroku.

1. Vyhlazení krku

Zvedejte bradu a zároveň zaklánějte hlavu dozadu, kůže pod čelistí bude napnutá. Vysuňte dolní čelist a ohrňte dolní ret.

2. Pleť pod očima

Toto cvičení přináší okamžité výsledky a pomáhá vám vypadat mladší. Podívejte se nahoru, aniž byste zaklonili nebo pohnuli hlavou. Nelekejte se, při tomto cviku se vám mohou chvět víčka, jak zvedáte oči a napínáte nepoužívaný sval. Při cvičení zhluboka dýchejte.

3. Líce

Bylo vědecky prokázáno, že trénink obličejového svalstva zlepšuje svalový tonus. Čistýma rukama sevřete koutek úst v blízkosti linie úsměvu. Když je pevně stisknete, co nejvíc se usmějte. Měli byste pocítit napnutí obličejových svalů, které vám zvedne tváře.

4. Horní část očí

Konečky prstů přitiskněte prostředníčky ke spodní části obočí. Stiskněte a vytáhněte prsty směrem nahoru. Mračte se a vytvářejte odpor obočí.

5. Čelisti

Zvedněte krk jako při prvním cvičení. Otočte hlavu na obě strany a protáhněte dolní čelist.

iZdroj fotografie: Freepik

6. Zvednutí brady

Ohrňte spodní ret a zatlačte jazyk mezi spodní ret a zuby.

7. Nosoretní rýha

Přiložte ukazováčky podél nosu, přesně tam, kde vedou nosoretní rýhy. Pokrčte nosní dírky.

8. Linie krku

Otočte krk do strany, až v zrcadle uvidíte svislé svaly a šlachy na krku. Tyto linie pomáhají definovat půvabný krk a vypadat mladší. V této pozici vydržte 10 sekund.

9. Čelo

Přejeďte si konečky prstů po vlasech směrem nahoru a mírně se zamračte. Nekrabaťte čelo, ale mračte se tak, abyste tlačili dolů a vytvářeli odpor proti prstům tlačícím nahoru.

10. Krk

Otáčejte ramenem dopředu, dokud mezi krkem a klíční kostí neuvidíte trojúhelníkovou prohlubeň.

Které obličejové cviky jsou vaše oblíbené?

Zdroj: HarvardHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články