4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně

Rychle a efektivně, tak bychom mohli nazvat tyto 4 cviky na břišní svaly, které můžete začít cvičit pohodlně doma klidně hned teď.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Chcete se pochlubit vypracovaným plochým bříškem? Nemusíte se pouštět do vyčerpávajících a nepohodlných sklapovaček. Úplně vám postačí tyto čtyři domácí cviky na břicho, které můžete pohodlně provozovat každý den doma. A co je ještě lepší? Za čtyři minuty máte docvičeno. Pro lepší efekt každý cvik na ploché břicho třikrát zopakujte. Když nezapomenete cvičit každý den, brzy na sobě začnete pozorovat příjemné změny. To může potvrdit například Jennifer Mathe, MS, která se efektivitou cvičení zabývá ve své praxi.

Nezapomeňte se rozcvičit

Nepodceňte před cvičením protažení a zahřátí svalů a kloubů. Předejdete díky tomu nechtěným zraněním, jako jsou natažené svaly a šlachy. Ideální pro rozcvičku budou protahovací cviky. Dbejte na to, abyste nezanedbali žádnou část těla. Vynechat byste neměli ani kroužení hlavou a končetinami. Jakmile budete dostatečně zahřátí a pružní, můžete se pustit do cviků na ploché břicho.

Cvik č. 1 – Udrží vás břicho nad zemí?

Tento cvik potrápí břišní svalíky a neopomene ani spodní břicho. Provádějte ho vleže. Lehněte si ideálně na cvičící podložku nebo karimatku. Ruce položte volně podél těla. Zvedněte nohy a horní část těla zhruba 30 centimetrů nad podlahu. Držte a vydržte 20 sekund. Kromě břicha ucítíte, že pracují také ramena. Dávejte si pozor, abyste nenatahovali krk, jinak nebude mít cvik ten správný efekt. Opakujte třikrát.

Cvik č. 2 – Zaskákejte si

Postavte se, dejte nohy k sobě a paže spusťte podél těla. Připravte se, budeme skákat. Při nádechu vyskočte, odrazte se od podlahy a roztáhněte nohy do stran. Zároveň s výskokem zvedněte ruce nad hlavu. S výdechem se vraťte do počáteční pozice. Takto skákejte 20 sekund. Po krátké pauze opakujte. Toto cvičení je skvělé i pro začátečníky. Kromě břicha se procvičují také svaly v tříslech.

Cvik č. 3 – Bojovnický postoj

Třetí cvik na břišní svaly se podobá postoji válečníka a určitě si ho užijete. Postavte se rovně, zvedněte ruce nad hlavu a spojte dlaně. Vykročte pravou nohou vpřed tak, aby vaše nohy byly od sebe 120-130 centimetrů. Pozice je náročná na rovnováhu, ale až ji zvládnete, místo vykročení se do rozkročené polohy můžete dostat výskokem. Nyní pravou nohu pokrčte tak, abyste cítili, jak se levá noha protahuje. Vydržte tak 20 sekund a vystřídejte nohy.

Cvik č. 4 – Dotkněte se prsty prstů

Na poslední cvik se znovu položte na podložku na zemi. Paže natáhněte rovně za hlavu. Nyní se pokuste odtrhnout pánev a ramena od podlahy tím, že zvednete ruce a nohy. Zvedejte je do pravého úhlu a snažte se prsty rukou dotknout prstů nohou. Pokuste se tuto pozici stabilizovat a vydržet v ní 20 sekund. Je to těžké? Zopakujte to třikrát denně a za týden vám to ani nepřijde.

Pro ploché břicho cvičte poctivě

Aby cvičení mělo smysl, zatněte kromě břišních svalů také zuby a cvičte poctivě každý den. Odměnou vám bude vysněné atraktivní bříško a jako bonus se budete cítit fit. To už za trochu námahy stojí, co říkáte?

Jaké další cviky pro ploché břicho znáte?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články