Rychlé hubnutí bez jakékoliv námahy: Vorobjevova gymnastika zabere pouhých 6 minut a můžete ji provádět klidně v práci

Vyzkoušejte tento osvědčený druh cvičení, který si získal již několik ocenění. Nebudete potřebovat žádné náčiní a postačí vám pouze 6 minut vašeho času.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ačkoliv lidé vnímají hubnutí jako složitý a náročný proces, existují určité druhy cvičení, které vám s odbouráním kil mohou pomoci během velmi krátkého času a bez jakékoliv přílišné zátěže. A právě mezi jedno z nich se podle Jillian Kubala řadí Vorobjevova gymnastika, která může být obzvláště účinná pro lidi se sedavým způsobem života. Nevyžaduje totiž ani mnoho času, ani prostoru – proto lze cvičení provádět přímo na vašem pracovišti nebo dokonce u počítačového stolu. 

Stačí 8 cviků, 6 minut a budete ve skvělé kondici

Vorobjevova gymnastika je vhodná zejména pro kancelářské pracovníky, kteří tráví celé dny za počítačem a jsou omezeni v pohybu. Tento druh cvičení vznikl již v 80. letech minulého století, kdy jeho účinnost potvrdili sovětští odborníci a náhle se stal velmi populárním – dokonce si získal dvě zlaté medaile od významné exhibice ruského hospodářství. Bylo totiž zjištěno, že pokud toto cvičení provádíte každou hodinu či dvě, dokážete během daného dne spálit neuvěřitelných 15 procent přijmutých kalorií.

Kromě toho byste také neměli zapomínat, že díky tomuto cvičení dostanete do pohybu celé své tělo, čímž se odpojíte od pracovního procesu. To umožní vašemu mozku na chvíli si odpočinout, a následně pracovat mnohem efektivněji. Stačí vám pouhých 6 minut každou hodinu a výsledky se dostaví již za pouhé tři dny – zejména zpevníte svaly a začněte efektivně hubnout. Tyto první tři dny jsou však nejtěžší, protože je důležité cvičení poctivě opakovat každou hodinu. 

Cvičení podle Vorobjevovy gymnastiky

K procvičování tohoto jednoduchého druhu gymnastiky budete potřebovat pouze malý prostor, takže vás nemusí trápit, že se zrovna nacházíte ve své kanceláři. Kromě toho jej můžete provádět jak vsedě, tak i ve stoje, přičemž každý cvik byste měli opakovat minimálně 40krát. Zvláštní pozornost byste měli věnovat poslední fázi, protože ta je základem celého procesu. Nyní se do toho můžete vrhnout: 

  1. Položte si chodidla na zem a začněte zvedat a spouštět paty, aniž byste odlepili špičky od podlahy. Nezapomínejte udržovat rovná záda a mít nohy rovně vedle sebe. Cvičení proveďte 40krát.
  2. Nyní 40krát zvedněte a spusťte špičky, aniž byste zvedali paty.
  3. Další cvičení můžete provádět dokonce i v pohybu – 40krát stiskněte a uvolněte hýžďové svaly.
  4. Nyní je čas procvičit břišní svaly – při výdechu pomalu stahujte břišní stěnu a s nádechem ji vraťte do výchozí polohy. Opakujte pouze 15krát. 
  5. Pomocí ramen posuňte lopatky směrem k páteři tak, abyste cítili, jak se vám stlačují horní zádové svaly. Cvičení opakujte 40krát.
  6. Zvedněte ruce rovnoběžně vedle sebe do výšky ramen a zpevněte celé tělo. Poté začněte zatínat a rozpínat své pěsti po dobu 40 sekund. 
  7. Začněte rytmicky otáčet hlavu doleva a doprava. Cvičení opakujte 40krát. 
  8. A nakonec tažení brady dopředu: Celou hlavou se snažte posouvat bradu směrem dopředu, abyste cítili příjemnou tenzi v krku. Tímto způsobem snížíte riziko vzniku druhé brady. Opakujte 40krát. 
iZdroj fotografie: Freepik

Tímto způsobem procvičujte Vorobjevovu gymnastiku každý den (první tři dny každou hodinu). Cvičení navíc nevykazuje žádné kontradikce, takže se nemusíte bát, že byste si ublížili. Výsledky však budou znatelné již během prvního týdne. 

Jaký druh „kancelářského“ cvičení se nejlépe osvědčil vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Pes vyl na hlubokou jámu a odmítal se odsud hnout. Když se kolemjdoucí podíval dovnitř, zděsil se a ihned vyrazil na záchrannou akci
Události247
Události247
Vánoce bez bramborového salátu? I to je možné. Brzy má totiž ve velkém zdražit potravina, která je pro jeho výrobu nezbytná
VědaŽivě
VědaŽivě
Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů
adbz
adbz
Sedáky v kuchyni vám umožní snížit teplotu v místnosti