Není třeba úmorných diet. Bohatě stačí vyhnout se těmto 6 chybám při stravování

Některé potraviny hubnutí napomáhají, jiné ho naopak brzdí. Pokud je vaším cílem ploché břicho, měli byste tyto potraviny rozhodně omezit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud toužíte po plochém bříšku a stále se nedaří, je možné, že na vině jsou některé běžné potraviny. Přesto, že jsou tyto potraviny obecně zdravé, jejich nadměrná spotřeba nebo konzumace ve večerních hodinách může podstatně zkomplikovat vaši snahu o celkové zhubnutí a ploché břicho. Je také potřeba se zaměřit na celkový úbytek hmotnosti a necílit jen na oblast břicha. Jak vysvětluje dietoložka Marie Lorraine Johnson MS, hubnutí pouze jedné části těla není možné, jak bylo ostatně prokázáno již mnoha studiemi.

1. Odstraňte mléčné výrobky

Mléko je považováno za zdravé, ale ti, kteří chtějí mít ploché břicho, by se od něj měli držet dál. Pití mléka často způsobuje nadýmání a plynatost. Pokud nemůžete trvale odstranit mléčné výrobky, můžete nahradit mléko jogurtem.

2. Snižte sacharidy

Držte se dál od těstovin, chleba a sladkých potravin tím, že budete jíst více potravin bohatých na bílkoviny. Je dobře známo, že sacharidy ohrožují proces spalování tuků.

3. Pozor na prázdné kalorie

Pokud usilujete o ploché břicho, odstraňte zpracované potraviny, kávu, rafinovaný cukr a alkohol. Zpracované potraviny stimulují proces hromadění tuku. Rafinovaný cukr je jednou z hlavních překážek odbourávání tuku. Proto byste se měli těmto potravinám vyhnout.

iZdroj fotografie: Pixabay

4. Snižte konzumaci ostrých jídel

Zvýšená sekrece šťáv v žaludku způsobená konzumací kořeněných potravin je hlavní příčinou podráždění žaludku. Konzumace pálivého koření navíc stimuluje hromadění tuku na břiše a způsobuje zažívací problémy. 

5. Omezte příjem soli

Nadměrný příjem soli může vést k zadržování vody a způsobit zdravotní problémy. I když sůl dělá jídlo chutnějším, snažte se její příjem omezit na minimum.

6. Pozor na ovoce

Jíst ovoce je zdravé. Nicméně, musíte věnovat zvláštní pozornost jeho výběru i době konzumace. Ne všechny plody jsou pro hubnutí vhodné. Například konzumace hrušek nebo jablek může ohrozit proces spalování tuků, protože obsahují hodně fruktózy. Měli byste naopak konzumovat více citrusových plodů. Pro ploché břicho je také ideální jíst ovoce v dopoledních hodinách a nikdy ne večer.

iZdroj fotografie: iStock

Další tipy na hubnutí

Kromě výše uvedených šesti tipů týkajících se konkrétních potravin se zaměřte i na tyto obecnější doporučení:

  • Zvyšte příjem rozpustné vlákniny: Rozpustná vláknina vám dopomůže k pocitu plnosti, nebudete mít tedy tak rychle hlad, také vám může pomoci snížit vstřebávání kalorií a chránit před hromaděním viscerálního tuku kolem orgánů.
  • Pozor na velký kalorický deficit: Snížení počtu přijímaných kalorií je pro hubnutí samozřejmě vhodné. Pokud je ovšem omezíte příliš, je to kontraproduktivní. Zpomalí se metabolismus a hubnout nebudete.
  • Zvyšte příjem probiotik: Probiotika jsou typem prospěšných bakterií, které mohou hrát klíčovou roli při regulaci hmotnosti.
  • Neopomínejte cvičení: Při cvičení střídejte kardio s posilováním. Díky posilovacím cvikům budete mít více svalů, tělo tedy bude spalovat více kalorií i v klidu a díky kardio cvičení budete rychleji spalovat již nahromaděné tukové zásoby.
  • Nestresujte se: Stres spouští produkci kortizolu, který může zvýšit chuť k jídlu. Pokuste se stres zvládat pomocí meditace, jógy či dechových cvičení.
  • Dostatečně spěte: Dostatečný a kvalitní spánek má pozitivní vliv na váš psychický i fyzický stav. Několik studií navíc prokázalo souvislost dostatečného spánku a úspěšného hubnutí. Pokud tedy stojíte o ploché břicho, spěte alespoň 7 hodin denně.

Co vám pomohlo k plochému bříšku?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články