Armádní dieta: Týdně zmizí až 5 kilogramů a to bez velké námahy

Jaro se ohlásilo nezvykle vysokými teplotami a s ubývajícím oblečením je tak každé kilo navíc viditelnější. Pár kilogramů můžete zhubnout již během týdne.

armádní dieta i Zdroj fotografie: iStock
                   

Teplé měsíce jsou tu a s nimi i konec halení přebytečných kil do kabátů a bund. Chcete-li rychle nastartovat hubnutí, může vám v tom pomoci armádní dieta, která vás za týden zbaví hned pěti kilogramů. Nutriční specialistka Adrienne Seitz, MS vysvětluje, že se jedná o de facto restriktivní stravovací plán s přerušovaným půstem. 

Armádní dieta je krátkodobá záležitost

Jak jsme již na JakZdravě několikrát vysvětlovali, velmi restriktivní diety je potřeba držet skutečně krátkodobě, protože pokud byste se omezovali dlouho, tělo logicky zapojí všechny dostupné obranné mechanismy, včetně zpomalení metabolismu. Navíc byste začali trpět nedostatkem živin a měli byste pak neustále hlad. Tělo se vás tak snaží přimět k doplnění důležitých makro a mikroživin. 

Nutriční expertka Kelly Kennedy, RDN dodává, že armádní dieta vás může na počátku nakopnout, protože skutečně rychle shodíte pár kil, poté je však potřeba přejít na dlouhodobě udržitelný stravovací plán, který vám pomůže v hubnutí pokračovat a zabrání nežádoucímu jojo efektu. Čas od času si pak můžete dietu zopakovat nebo vyzkoušet jinou krátkodobou dietu, jako například citronovou dietu zpěvačky Beyoncé, kterou jsme na JakZdravě také popisovali.

toasty iZdroj fotografie: Freepik
Toastů budete mít při této dietě asi plné zuby

Jak na armádní dietu

Armádní dieta je velmi omezující, jejím cílem je drasticky snížit příjem kalorií a donutit tak tělo spalovat vlastní zásoby. Spočívá ve třídenní přísné dietě následované 4 dny odpočinku. Takto se můžete stravovat maximálně měsíc, pak je potřeba přejít na normální (rozumějte zdravou a vyváženou) stravu.

1. den

  • Snídaně: Celozrnný toast se dvěma lžícemi arašídového másla, čočkové pomazánky nebo jiné nízkosacharidové pomazánky s velkým množstvím proteinu. K tomu polovinu grapefruitu. Pít můžete vodu, kávu nebo čaj. Nápoje samozřejmě nijak neslaďte a nepřidávejte do nich mléko (pití je stejné po celou dobu diety).
  • Oběd: Opět jeden plátek toastu a jedno vajíčko. 
  • Večeře: 100 gramů tuňáka, toast (opět jen jeden plátek).

2. den

  • Snídaně: Jedno vejce a jeden banán. 
  • Oběd: Stejně jako předešlý den (vejce + toast), navíc si dejte 100 gramů cottage sýra.
  • Večeře: Dva párky, 100 gramů mrkve, brokolice a květáku, jeden banán a kopeček vanilkové zmrzliny. Cílem je zmást tělo, které se již začíná přizpůsobovat sníženému množství kalorií.

3. den

  • Snídaně: Pět slaných sušenek, jeden plátek tvrdého sýra a jedno jablko. 
  • Oběd: Vařené vejce a samozřejmě opět toast.
  • Večeře: 100 gramů tuňáka, jeden banán a kopeček vanilkové zmrzliny. 

„Pravidlo jedné čajové lžičky“ slibuje štíhlou postavu bez dodržování diet. Ozdravení organismu je jako bonus

Znovu upozorňujeme, že se jedná o krátkodobý dietní plán, nedržte jej tedy dlouho. Ve dnech volna se snažte doplnit hlavně vlákninu, té je totiž v této dietě zoufale málo. Poté se zaměřte na obecně prospěšné rady pro hubnutí, jako je zvýšení pohybu, dostatek vody, vyvážená strava a kvalitní spánek.

Jaké jsou vaše zkušenosti s dietami?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články