„Pravidlo jedné čajové lžičky“ slibuje štíhlou postavu bez dodržování diet. Ozdravení organismu je jako bonus

Každodenní dodržování pravidla jedné čajové lžičky vám pomůže získat nezbytné živiny pro štíhlou postavu a zdraví vašeho organismu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud chcete zhubnout a žít zdravý život, nemusíte užívat komerční pilulky na spalování tuků a získávání živin, které jsou pro váš organismus nezbytné. Pravidlo jedné čajové lžičky spočívá v každodenní konzumaci určitých přírodních potravin, které přirozeně posílí vaše tělo a pomohou vám odbourat veškerá přebytečná kila a nebezpečné sloučeniny, které by mohly ohrozit vaše zdraví. Níže se proto můžete seznámit s potravinami, které je třeba každý den konzumovat po jedné čajové lžičce, abyste získali co nejlepší výsledky. 

1) Citronová šťáva

Citrony obsahují řadu antioxidantů, které pomáhají čistit tělo od nebezpečných látek a podporovat proces hubnutí. Kromě toho jsou také plné vitamínu C, který podporuje obranyschopnost imunitního systému. Pro získání těchto přínosů pijte směs 1 čajové lžičky citronové šťávy s vodou každý den.

2) Kvalitní přírodní med  

Med obsahuje enzymy a antioxidanty, které jsou zvláště prospěšné pro tělo a důležité pro správnou funkci trávicího systému. Med funguje skvěle v kombinaci s citronem, a proto jej můžete opět smíchat s vodou a citronovou šťávou a následně konzumovat před snídaní. 

3) Kokosový olej

Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které vám nejenže dodají pocit sytosti už po jedné čajové lžičce, ale také zrychlí metabolismus. Jeho pravidelnou konzumací urychlíte přirozené spalování tuků a potlačíte chuť k jídlu, což je pro zdravé hubnutí žádoucí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Blahodárný kořen zázvoru 

O zdravotních přínosech zázvoru nelze pochybovat. Pokud jej budete konzumovat každý den, posílíte svůj imunitní systém, trávicí ústrojí a stimulujete metabolismus, což znamená, že budete rychleji spalovat kalorie. Zázvor navíc pomáhá odbourávat především tuk, nikoliv svalovou hmotu.  

5) Aromatický tymián 

Tymián není pouze chutné koření, ale rostlina, která obsahuje řadu užitečných antioxidantů, vitamínů a minerálů. Jeho pravidelnou konzumací pomůžete ochránit své tělesné buňky a vyrovnat se se stresem při hubnutí, který tento proces často narušuje. Navíc jde také o diuretikum, které odstraňuje z těla vodu a toxiny.

6) Kořen kurkumy

Kurkuma je další blahodárný kořen, který je znám pro svůj hojný obsah antioxidantů a schopnost spalovat tuky. Kromě toho působí také protizánětlivě, což je zvláště důležité pro podporu zdraví těla a ochranu před vznikem nebezpečných onemocnění.

iZdroj fotografie: Freepik

7) Lněná semínka 

Len obsahuje antioxidanty a vlákninu, které podporují metabolismus a funkci trávicího ústrojí. Jeho semena jsou navíc plná omega-3 mastných kyselin, jejichž přísun je zvláště důležitý pro zdraví srdce a přirozené spalování kalorií. 

8) Chutná skořice  

Skořice není jen chutným kořením, ale také nástrojem, který můžete využít v rámci komplexního přístupu k hubnutí. Pokud ji totiž budete užívat ve správné formě, pomůže vám udržet zdravou váhu a dodá vám potřebné minerály a vlákninu, bez kterých se zdravé tělo neobejde. Můžete ji například smíchat s medem v poměru 1:10, ovšem dbejte na to, aby její zkonzumované množství vždy odpovídalo jedné čajové lžičce denně. 

Jak často konzumujete výše uvedené potraviny vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články