Domácí tukožrout: Dokáže spálit až 10 kilogramů za měsíc

Přebytečná kila je mnohem lehčí nabrat než poté shodit. Tento domácí tukožroutský nápoj vám ve vaší snaze pomůže. Ani tak však nezapomínejte na zdravou stravu a pohyb.

Žena stojící na váze i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří lidé mohou jíst, co chtějí a stejně nepřiberou. Jiní projdou kolem tabulky čokolády a mají dvě kila nahoře. Pokud patříte do té druhé skupiny, případně jste přibrali z jakéhokoliv jiného důvodu a teď se snažíte přebytečných kil zbavit, nevěšte hlavu. Tento domácí tukožrout vás ve vaší snaze podpoří.

Hubnutí je komplexní záležitost

O hubnutí jsme toho na JakZdravě napsali hodně. Jak o zdravém a pomalém hubnutí, tak i o rychlém hubnutí, kdy některé recepty slibují váhový úbytek i 30 kg. Dnešní recept spadá do té druhé kategorie. Rádi bychom poznamenali, že žádný recept není samospásný, ale pokud budete dodržovat několik jednoduchých zásad, brzy svého cíle dosáhnete:

  • snažte se obecně stravovat zdravě a co nejrozmanitěji
  • pijte hodně tekutin, nejlépe čisté vody
  • pravidelně se hýbejte, pokud sportu příliš neholdujete, choďte alespoň na svižnější procházky
  • dostatečně spěte, většina lidí potřebuje asi 7 a ½ hod za noc
  • nepodceňujte snídani, i ta vám může s hubnutím pomoci, jak už jsme ostatně na JakZdravě také zmiňovali
  • omezte konzumaci alkoholu a průmyslově zpracovaných potravin
  • naučte se zvládat stres, i ten přispívá k obezitě

6 nejčastějších důvodů, proč tělo bojkotuje hubnutí. Chyba může být banální a její odstranění snadné

Některé potraviny vám hubnutí usnadní

Příliš sladké a tučné potraviny hubnutí brání, jiné potraviny jej naopak podporují. Patří mezi ně například vejce, kuřecí maso a kvalitní jogurty, tedy potraviny bohaté na bílkoviny, ovoce a zelenina s vysokým obsahem vlákniny. Bílkoviny a vláknina vás totiž zasytí na delší dobu a vy tak zkonzumujete menší množství kalorií.

Nemusíte se vyhýbat ani sladkým potravinám, jen místo rafinovaného cukru a umělých sladidel použijte k doslazení například čekankový sirup nebo med. Jak vysvětluje nutriční specialistka Kim Chin, RD, med je pro tělo mnohem zdravější než cukr, protože nezpůsobuje prudké změny hladiny cukru v krvi. Navíc má mnoho zdravotních výhod, podporuje například zdraví srdce a pomáhá v boji proti zánětům.

zdravé a nezdravé jídlo, starší žena u stolu plného hamburgerů a zákusků iZdroj fotografie: Freepik
Vybírejte si zdravé potraviny a nedejte obezitě šanci

Domácí tukožrout

Tento recept slibuje váhový úbytek až 10 kg, znovu však připomínáme, že pouhé pití nápoje, který podporuje hubnutí, vás kil navíc nezbaví. V receptu najdete chia semínka, které vás díky obsahu vlákniny skutečně zasytí, již zmiňovaný med, vodu a citronovou šťávu. Citron je častou přísadou do hubnoucích směsí, a to oprávněně. 

Jak vysvětluje Jabeen Begum, MD, citrony obsahují pektinovou vlákninu, která se po požití rozpíná, takže se budete cítit dříve a déle sytí a nebudete tak mít po hodině nutkavou potřebu sníst celou tabulku čokolády. Domácí tukožrout je na přípravu skutečně snadný: 

Chia semínka pomáhají s hubnutím, ale nejen to. Snižují také riziko vzniku srdečních chorob či cukrovky 2.typu

Namočte 1 polévkovou lžíci chia semínek na hodinu do 1 ½ šálku vody. Až nabobtnají, vložte je do mixéru a přidejte citronovou šťávu a polévkovou lžíci medu. Pořádně rozmixujte a domácí tukožrout je hotov. Nápoj pijte na lačný žaludek a nezapomínejte, že se jedná o doplněk na podporu hubnutí, proto se přes den hýbejte, dostatečně pijte a dodržujte ostatní zásady zdravého hubnutí.

Hubněte raději pomaleji, ale trvale

V konečném důsledku jde hlavně o to, stravovat se trochu s rozumem, nepřehánět to s vysokokalorickými jídly, o trochu více se hýbat a zařadit do své stravy potraviny, které vás ve vaší snaze podpoří. Jak už jsme dříve na JakZdravě zmiňovali, nevěřte mýtům o hubnutí ani zázračným dietám. Podstatou není zhubnout co nejrychleji, ale trvale.

Co při hubnurí nejvíce pomohlo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články