Začal snídat banány a zhubl 13 kilo: Dieta bez odříkání se zrodila v Japonsku, brzy se ale rozšířila po celém světě

Donutit váhu, aby pod vámi ukazovala vysněné hodnoty, je obtížné. S touto úpravou jídelníčku to ale půjde snadno, bez drastických hladovek i krutého cvičení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hubnutí se spojuje s dietami a vidinou cvičení, běhání a hromadou dalšího odříkání a nepohodlí. Ještě štěstí, že jsou tady banány. Ano, čtete správně. Banány – vitamíny a antioxidanty zabalené ve žluté slupce. Dietetička Kathy W. Warwick doporučuje zařadit banány do jídelníčku, jestliže se právě snažíte zhubnout. Mají hodně vlákniny, málo kalorií a zrychlují metabolismus. Jistě vás bude zajímat, jak je to s banánovou dietou.

Banánová dieta

Banánová dieta se zrodila v Japonsku. Vynalezl ji Japonec Hitoshi Watanabe, který se několik dlouhých let snažil neúspěšně zhubnout. Až jednoho dne začal snídat banány. Za pouhých šest měsíců shodil 13 kilogramů. Navrhl tedy praktickou banánovou dietu, která nevyžaduje žádné odříkání ani dřinu. Velice brzy si ji oblíbil celý svět. Stačí snídat banány a pít obyčejnou vodu. K obědu a večeři si jezte, co chcete. V rozumné míře, samozřejmě.

Jak na dietu

Originální banánová dieta trvá 7-12 dní, ale protáhněte si ji dle libosti. Důležité je snídat banány a k nim pít nejlépe sklenici vlažné vody. Ostatní jídla si vybírejte lehká, dávejte si menší porce a jezte častěji. Od banánové diety nečekejte žádná přísná pravidla. Snad jen, že poslední jídlo byste měli sníst nejlépe do šesti hodin večer, abyste šli spát čtyři hodiny po jídle.

  • K snídani jezte 3 banány a pijte vodu.
  • K obědu vybírejte z jídel jako jsou: dušená zelenina s hovězím masem, rybí polévka nebo celozrnné těstoviny s rajčatovou omáčkou. Ke každému jídlu se hodí a doporučuje sníst salát nebo zelí.
  • Svačiny jsou povoleny. Zase banánové, ale mezi jídly by měla být pauza 4 hodiny.
  • K večeři volte kuřecí nebo krůtí maso či grilovanou rybu. Nezapomeňte na zeleninu a salát podle chuti.
iZdroj fotografie: Pixabay

Snadná a levná

Tato dieta je oblíbená hlavně proto, že je tak jednoduchá a údajně také účinná. Navíc nestojí ani moc peněz. Pokud dodržíte základní pravidlo, a to snídat banány s vodou, mělo by vám jít hubnutí samo. Pokud ji podpoříte navíc těmi méně populárními činnostmi, jako je třeba cvičení nebo jiný druh pohybu, pak máte úspěch zaručený.

Jaké diety jste už na sobě vyzkoušeli vy? Pomohly?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění