Chmel jako zázrak při redukci břišního tuku

Zrychlený způsob života a nedostatek času na kvalitní jídlo způsobují čím dál víc to, že dochází k nárůstu počtu lidí, kteří trpí nadváhou, či dokonce zdraví ohrožující obezitou. Je to globální problém lidstva.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Národní zdravotní institut v Americe přišel se zajímavým zjištěním, že hlavní složka pro výrobu všemi známého piva je dokonalým pomocníkem při redukci tuku na břiše.

Chmel pomůže redukovat tuk

Ano, jedná se o chmel, ten totiž obsahuje hořké kyseliny, které podporují termogenezi v lidském těle, a tím se může spustit proces spalování tuků v těle.  Vědci zkoumáním potkanů, na kterých chmel testovali, ale přišli s dalšími zjištěními. Jaké další účinky má chmel?

  • Zvyšuje oxidaci tuků v játrech a podporuje absorpci tuků ze střev.
  • Zabraňuje nárustu hmotnosti (Při výzkumu byly hlodavci rozdělení do dvou skupin a byly jim podávané tuky, za účelem výrazného navýšení hmotnosti. Jedna skupina však dostávala k tukům i chmelové hořké kyseliny, které dokázali nárůst hmotnosti potlačit.)

Výzkum mezi lidmi

Časem byli testovaní i lidé, konkrétně vzorek 200 mužů a žen, kteří trpěli nadváhou, nebo obezitou. Těmto lidem byl podáván po tři měsíce nápoj složený ze zralého chmelového extraktu a hořkých chmelových kyselin. Některým z nich bylo podáváno pouze placebo.

Ke konci výzkumu se došlo k závěru zcela identickému jako u hlodavců. Chmelové extrakty a kyseliny značně brzdí nárůst hmotnosti a mohou tak být skvělým a zdraví prospěšným prostředkem pro její redukci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Chmel je unikátním pomocníkem při hubnutí
Hubnutí
Metoda na zrychlené spálení tuků, aneb zhubněte až 4,5kg týdně
30. června 2020

I v pivu je chmel, je dobré ho tedy pít při hubnutí?

Z tohoto zjištění milovníci piva nebudou mít velkou radost. I když je tento skvělý zlatavý mok vařený z chmelu, neobsahuje bohužel takové koncentrace chmelového extraktu, které jsou potřebné k redukci břišního tuku.

Proto se rozhodně při hubnutí nedoporučuje. Naopak se jedná o vysoce kalorický nápoj, který není vhodný, pokud míříte k redukci hmotnosti. Pokud však dietu nedržíte a budete tento hořký nápoj konzumovat v rozumné míře, ničemu to nevadí.

Zralé chmelové kyseliny

Pokud se podíváme na chmel z pohledu historického, zjistíme, že chmelové kyseliny se používaly i v dávných dobách pro jejich léčivé účinky. Především pak jako přírodní sedativum, nebo při bakteriálních infekcích a zánětech. Chmel je zázrak přírody, proto jej tedy neopomeňte při zahájení redukční diety.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články