Nedaří se vám hubnutí? Pravděpodobně děláte některou z častých chyb

Držíte dietu, sportujete a stále nehubnete? Klíč je ve vašich zvycích

Cvičíte pravidelně a dáváte si pozor na to, co se objeví na vašem talíři, přesto nemůžete zhubnout, nebo dokonce přibíráte? Pak je třeba pečlivě analyzovat vaše každodenní zvyky.
i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Pokud věnujete velkou pozornost vyvážené stravě a zdravému pohybu, a přesto vaše váha neklesá, je nutné se zamyslet, kde je chyba. Pokud si projdete posledních sedm dní krok po kroku, pravděpodobně brzy narazíte na bod, ve kterém je zakopaný pes. Podaří-li se vám se daného zlozvyku zbavit, jistě se brzy dočkáte vytoužených výsledků a vaše usilovná práce konečně přinese ovoce.
Nedokážete si představit den bez avokáda

Avokádo je bohaté na zdravé nenasycené tuky a další důležité živiny, minerály a antioxidanty. Vzhledem k jeho pověsti zdravého produktu ho lidé mají tendenci přidávat do toastů, sendvičů, dipů, a dokonce i do smoothies. Problém je v tom, že je avokádo poměrně kalorické a není třeba ho konzumovat denně. Pokud trpíte kalorickým deficitem, polovina avokáda za den bude stačit.

Vyhýbáte se tukům a komplexním sacharidům

Přechod z tuků nebo sacharidů na bílkoviny může mít za následek srdeční problémy, oslabený imunitní systém, nedostatek vitamínů a další. Věděli jste, že nedostatek sacharidů a zdravých tuků v jídle narušuje rovnováhu a může vést k přibývání na váze? Není to opačný účinek, než jste očekávali? Chcete-li získat nejlepší možnou výživu pro zdraví i zachování formy, ujistěte se, že konzumujete hlavně komplexní sacharidy, nenasycené tuky a bílkoviny.


iZdroj fotografie: Pixabay

Vynecháváte jídlo

Někteří lidé vynechávají oběd, protože mají pocit, že je to dobré pro jejich postavu, zatímco jiní jsou celý den tak zaneprázdněni, že zapomenou nebo nemají čas se najíst. Musíte si být vědomi toho, že nedostatek jídla může způsobovat únavu a přispět ke zvýšené úrovni stresu, která se později projeví zvýšenou chutí k jídlu a často nezdravým stravováním. Navíc tento přístup k výživě může vést k hormonální nerovnováze, která se může promítnout do potíží se spalováním tuků.

Vybíráte si výrobky s nulovým obsahem cukru

V krátkodobém horizontu vám výrobky s umělými sladidly mohou pomoci snížit množství přijatých kalorií. Z dlouhodobého hlediska však mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Nejen, že mohou ztížit hubnutí, ale také mohou způsobit cukrovku a obezitu. A co víc, mohou nepříznivě ovlivnit vaši chuť k jídlu, takže budete ještě více toužit po sladkém.

Cvičíte příliš často

Pravidelné cvičení vám pomůže nejen k získání štíhlé, vysněné postavy, ale jde také o úžasný způsob, jak snížit hladinu stresu. Všechno však má své limity. Příliš mnoho tréninku může způsobit pravý opak: zvýšit hladinu kortizolu. To způsobí, že si tělo ukládá více tuku a touží po jídle.


iZdroj fotografie: Pixabay

Značnou část času trávíte doma

Pokud své tělo pravidelně nevystavujete slunečnímu záření, může se v něm začít hromadit více tuku. Výzkumy ukazují, že když se denní světlo dostane na pokožku, vstupuje také do tukových buněk. V důsledku toho se tukové buňky ukládají méně. Snažte se každý den chodit alespoň na půl hodiny a vaše tělo vám za to poděkuje nejen hezčími křivkami, ale i lepší náladou.

Pijete kávu s mlékem

Je nepravděpodobné, že by vaše hubnutí ztěžovala káva. To se ale mění, pokud do ní přidáte cukr, mléko nebo smetanu. Cukr a tuky v kávě významně zvyšují kalorický obsah tohoto stimulujícího nápoje. Pro srovnání, šálek tmavě pražené kávy obsahuje pouze 4 kcal, zatímco šálek mléčného cappuccina má 110 kcal, To už je pořádný rozdíl, že?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1679 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok