Hubnutí bez dřiny a odpírání není fáma. Lze to i bez cvičení a kruté diety

Abyste shodili přebytečná kila, nemusíte nutně chodit do posilovny a dodržovat extrémní diety. Stačí si osvojit několik nenáročných návyků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste se již někdy snažili zhubnout klasickou cestou, jistě víte, že dodržování některých diet a cvičebních plánů může být mnohdy obtížné. Podle odbornice Katherine Marengo však naštěstí existují méně složité způsoby, jak se zbavit přebytečných kil, a především bez větší námahy – některé z nich vám dokonce pomohou účinně zabránit možnému přibírání kil do budoucna.

Jezte potraviny bohaté na vlákninu          

Konzumace potravin bohatých na vlákninu může zvyšovat pocit sytosti, díky čemuž vydržíte nejíst déle než po konzumaci nezdravých jídle. Jde navíc o složku potravy, která usnadňuje činnost vašeho trávicího systému, což se odráží také na vašem celkovém zdraví. Pokud však budete chtít navýšit příjem vlákniny, jděte na to pomalu, aby vaše tělo nedostalo příliš velký šok – nejvíce vlákniny obsahují například fazole, ovesné vločky, kapusta, ovoce nebo různá semínka.

Důkladně žvýkejte a jezte pomalu

Váš mozek potřebuje čas na to, aby zpracoval, že jste se dostatečně najedli, a proto je důležité jíst v klidu a pomalu. Pokud budete navíc potraviny důkladně žvýkat, nebudete mít potřebu jíst více, než byste měli, což se může z dlouhodobého hlediska příjemně odrazit na vaší váze. V případě, že však své jídlo jíte co nejrychleji, zatěžujete tím akorát svůj žaludek, a navíc vám pokaždé velmi rychle vytráví. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jezte hodně bílkovin

Množství bílkovin, které během dne sníte, vás může zbavit přebytečný kil. Tato složka potravy má totiž silný vliv na chuť k jídlu, a proto vám může pomoci zvýšit pocit sytosti a snížit hlad. Příště si tak na snídani dopřejte například řecký jogurt s mandlemi, na oběd si připravte kvalitní kus masa nebo ryby a k večeři si můžete připravit vydatný salát s čočkou nebo fazolemi. Pokud vám dělá dostatek bílkovin ve stravě problém, můžete se obrátit na doplňky stravy, kterých je na internetu k dispozici dostatek. 

Pravidelně pijte vodu

Pravidelná konzumace vody vám může pomoci jíst méně, a to zejména pokud ji budete pít před jídlem – váš mozek se totiž bude cítit spokojený, neboť vaše tělo bude plnější, a vy v důsledku nebudete chtít jíst více, než je třeba. Kromě toho byste se měli snažit vyměnit za vodu také veškeré slazené nápoje, které mají na vaší váhu téměř nejhorší vliv. 

Vyhněte se slazeným nápojům

Již mnoho studií potvrdilo, že slazené nápoje, jako jsou například limonády nebo různé sodovky, zvyšují riziko mnoha onemocnění, a to včetně cukrovky 2. typu, mrtvice nebo také infarktu. Jde především o to, že tyto produkty obsahují tekuté složky potravy, které neovlivňují pocit sytosti tak, jako pevná strava. Přestože tedy zkonzumujete značné množství kalorií, budete mít hlad, což vás bude nutit jíst více – raději proto vyměňte veškeré tekuté nápoje za vodu nebo stoprocentní šťávy. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spěte kvalitně a vyhýbejte se stresu 

Špatný spánek a vystavení se přílišnému stresu má velký vliv na vaše zdraví a na to, jak vypadáte – nedostatek spánku může narušit hormony regulující chuť k jídlu a stres zvyšuje kortizol, hormon, který má za vinu přílišné nabírání kil. Kolísání těchto hormonů může zvýšit váš pocit hladu a chuť na nezdravé jídlo, což vede k vyššímu příjmu kalorií. Proto byste se měli snažit spát nejméně sedm hodin vcelku denně a zbytečně se netrápit. 

Jak se snažíte zhubnout vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí