Porucha štítné žlázy nemusí být překážkou k vysněné postavě. Porazte nadváhu díky 7 radám doporučeným odborníky

Jednou z nejčastějších otázek, kterou si kladou lidé s onemocněním štítné žlázy, je, jak vlastně mohou zhubnout. Naštěstí to jde i bez většího úsilí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Problémy se štítnou žlázou mohou způsobit, že váš metabolismus bude mít tendenci zpomalovat svou činnost a vy budete rychle přibývat na váze nebo se vám nebude dařit přebytečná kila normálně shodit. Pacienti s tímto problémem si tak stále častěji kladou otázku, zda má vůbec smysl pokoušet se zhubnout, protože by to v takovém případě prostě nemělo smysl. Jak ovšem říká odbornice Debra Sullivan, naštěstí existují způsoby, pomocí kterých to skutečně jde, a vy se s nimi můžete seznámit níže

Naslouchejte svému tělu

V případě problémů se štítnou žlázou je pro pacienty nejzásadnější, aby vždy naslouchali svému tělu – je totiž velmi důležité pochopit, že to, co funguje na ostatní, nemusí fungovat na vás. Pokud se tedy například při určitém typu stravování budete cítit špatně a bez energie, vaše tělo vám dává jasnou známku toho, že byste měli raději vyzkoušet jinou strategii. Stejně tak je tomu například u cvičení, kdy je důležité pozorně naslouchat svému nitru a neignorovat přílišnou bolest nebo jiné nebezpečné příznaky. 

Užívejte probiotické doplňky stravy

Řada odborných studií již několikrát potvrdila skutečnost, že užívání kvalitního probiotického doplňku stravy, který účinně obnoví rovnováhu potřebných střevních bakterií, může být velmi účinný při hubnutí, a to ať už máte jakékoliv problémy. Probiotika jsou pro naše tělo navíc přirozená a získat je můžete například z kefíru, některých jogurtů, kombuchy nebo již zmiňovaného doplňku stravy

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nachoďte alespoň 10 000 kroků denně

Pokud vás neláká chodit do posilovny nebo prostě nejste zastánce intenzivních sportů, které pro vás navíc nemusí být zcela bezpečné, zvolte jako způsob cvičení chůzi. Mnoho odborníků skutečně potvrdilo, že pokud pacienti s problémy se štítnou žlázou nachodí alespoň 10 000 kroků denně, což se rovná asi hodinové procházce, mohou postupně velmi snadno zhubnout, a navíc si polepší na svém psychickém zdraví. Dopřejte si proto nějaký čas venku, na čerstvém vzduchu.

Dejte si pozor na to, co jíte

Základem lidského zdraví je samozřejmě to, co člověk konzumuje. Proto byste měli věnovat dostatek pozornosti tomu, co máte na talíři a jaké potraviny pravidelně kupujete. Důležité je si uvědomit, že není vhodné dodržovat svůj stravovací styl na sílu, protože s takovou byste s ním pravděpodobně po chvíli skončili. Je třeba najít takový způsob stravování, který pro vás bude nejvhodnější, a zároveň pro vás nebude vyloženě přísnou dietou, kterou nechcete dodržovat.

Vyzkoušejte ketogenní dietu a přerušovaný půst

Mnoho odborníků potvrzuje, že jejich pacienti s problémy se štítnou žlázou hlásili velkou spokojenost s ketogenní dietou a přerušovaným půstem. Tento styl stravování spočívá v tom, že se soustředíte především na příjem tuků a bílkovin, nikoliv sacharidů, a jíte pouze ve vymezené době. Můžete tak například začít jíst ve dvanáct hodin odpoledne, kdy si dáte kvalitní oběd, a skončit v osm večer lehkou večeří. Někteří lidé potvrdili úbytek až 30 kilogramů během dvou měsíců! 

iZdroj fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte paleo dietu

Základem paleo diety je jíst doslova „jako jeskynní člověk“. Tento styl stravování se zaměřuje především na složky potravy získané z přírodních potravin, jako je zelenina, ovoce nebo maso. Není tedy nutné soustředit se na příjem pouze jednoho prvku, ale na to, z čeho jej získáváte – paleo dieta odsuzuje všechny mléčné výrobky a zpracované potraviny. Prostě byste měli jíst to, co si můžete udělat pouze na ohni, uvařit ve vodě nebo to, co jde jíst i za syrova.  

Vyzkoušejte veganskou dietu

Pokud chcete zkusit něco opravdu speciálního, můžete přejít k veganské dietě, která si v současné době získává oblibu u čím dál více lidí – někdo dokonce tvrdí, že jde o skutečný klíč ke správnému hubnutí a zdravému životu. Tento styl stravovaní se zakládá především na tom, že zavrhuje veškeré živočišné produkty, včetně masa, mléčných výrobků nebo dokonce i medu. 

Jaké triky na hubnutí pro lidi s problémy se štítnou žlázou znáte vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí