Místo cukru pepř: Přidejte špetku do čaje, či kávy a spalte přebytečné kilogramy během pár dnů

Pokud máte rádi černý pepř, a zároveň si dopřáváte pravidelné pití čajů, rozhodně musíte vyzkoušet tyto dvě věci zkombinovat. Zvláště, jestliže máte v plánu zhubnout.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jakmile přijde řeč na léčivé vlastnosti koření, jen těžko můžete vynechat černý pepř. V hindštině je známý také jako kali mirch a je to nejstarší známé koření, které pochází z Malabarského pobřeží Indie. Je široce používáno po celém světě a přidává chuť do různých druhů kuchařských výtvorů. Kromě toho se z něj také vyrábí esenciální olej prospívající lidem s artritidou a revmatismem.

Proč je dobrý na hubnutí?

Černý pepř je super potravina, jelikož je plný vitamínů a minerálů, a díky tomu pomáhá léčit různé zdravotní komplikace. Výhodný je při hubnutí tím, že zrychluje metabolismus. Obsahuje vitamíny A, K, C a minerály, jako jsou vápník, sodík či draslík. Je bohatý na vlákninu a zdravé tuky. Ze studií plyne, že kořeněná jídla pomáhají díky termogennímu účinku, který právě metabolismus zrychluje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Navíc má řadu dalších výhod, jako například obsah antioxidantů, které dokážou zabránit či zpomalit škodlivé účinky volných radikálů. Nápomocný bude i při vstřebávání živin do těla, a v neposlední řadě posiluje imunitní systém. Lidé se sezónní alergií či astmatem se také potěší, jelikož protizánětlivé účinky pepře jim budou prospěšné a zmírní příznaky těchto neduhů. Piperin v pepři také pomáhá zlepšit všechny funkce mozku a udržet správný metabolismus cukru v krvi.

Čaj si připravíte docela jednoduše

Nejjednodušší je samozřejmě zařadit pepř do svého jídelníčku a pravidelně s ním vše kořenit. Jenomže je zde nevýhoda toho, že kořenit můžete poměrně málo, jinak by se jídlo stalo nepoživatelným. Tím pádem nemáte šanci využít všech výhod, které pepř poskytuje. Pokud tedy chcete urychlit proces hubnutí, lepší a efektivnější pro vás bude si rovnou připravit čaj, který bude pepřem pořádně nabušený.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jeho účinky a úžasné zdravotní přínosy jsou zaručeny. Budete potřebovat čtvrtinu lžičky černého pepře, cca tři centimetry dlouhý kořen zázvoru, jednu lžíci medu a jednu lžíci citronové šťávy. To vše jen stačí smíchat, zalít horkou vodou a čaj bude hotov, takže máte jistotu, že jej určitě zvládnete připravit. Víc jak polovinu čajové lžičky pepře ovšem nekonzumujte, vedlo by to k žaludečním problémům. Raději dejte na menší dávky a pravidelnost, než strávit celý den na záchodě.

Vyzkoušíte tuto jednoduchou a levnou metodu, jak pomoci svému metabolismu?

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil
Události247
Události247
Rodiče možná 5000 korun na dítě nedostanou. Návrh je prý protiústavní
VědaŽivě
VědaŽivě
„Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní
adbz
adbz
Matka dvou dětí navrhla bez projektanta rekonstrukci bytu o 40 m². Světlý interiér prostor opticky o dost zvětšil