Jedna sklenice denně pomůže na hubnutí, zničí i bolesti kloubů

Hubnutí je vždy běh na dlouhou trať. U každého pomůže něco jiného. Je nutné jíst zdravěji, mít dostatek pohybu, ale pomoci může i tento nápoj. Vyzkoušejte náš recept.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dnešní doba přináší spoustu výhod. Život je dnes rychlejší, komfortnější, ale také to s sebou nese mnoho úskalí. Právě rychlost je občas faktor, který mnoho lidí tlačí do kouta a je spojená se stresem. Stres se projevuje nejen psychicky, ale někdy i fyzicky. A spolu se sedavým způsobem života může přinést i nadváhu či obezitu. Pochopitelně tuto situaci nezlepšuje ani nezdravá strava a nedostatek času na nějakou fyzickou aktivitu. Hubnutí není vždy snadné, proto vyzkoušejte tento recept, který vám může hubnutí usnadnit.

Podpora hubnutí

V případě, že lidé trpí nadváhou nebo obezitou, je nepříjemné nejen tento samotný fakt, ale nese to s sebou riziko dalších zdravotních potíží a komplikací. A to ani není řeč o nepříjemných pocitech ohledně nadměrného pocení či neustálého se zadýchávání. Hubnutí je ovšem náročný proces. Usnadnit jej pomůže zrychlení metabolismu – pak půjdou přebytečná kila dolů skoro sama. A právě v tom pomůže citron, který čistí tělo, zrychluje metabolismus a je bohatý na vitamíny.

Recept na podporu hubnutí

Právě citron je stěžejní i v následujícím receptu. Kromě 2 citronů budete na jeho přípravu potřebovat ještě 5 stroužků česneku, 1 kus zázvoru a 1 litr minerální vody. Nejprve si rozkrájejte citrony na poloviny a vymačkejte z nich šťávu. Oloupejte si stroužky česneku a spolu s čerstvým zázvorem rozemelte. Do hrnce si připravte vodu a vložte do ní citronovou kůru, která vám zbyla po vymačkání šťávy. Přiveďte tuto směs k varu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Poté do hrnce přidejte zázvor a česnek. Přiklopte hrnec poklicí a vypněte sporák. Nechte směs alespoň 20 minut odstát. Celou směs přeceďte přes sítko, přidejte citronovou šťávu a nápoj přelijte do nádoby, kterou lze uzavřít. Doporučuje se vypít 150 až 200 mililitrů každý den ráno, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. Pokud chcete zlepšit chuť tohoto nápoje, můžete do něj přidat čerstvou mátu, případně malé množství medu.

Ale s medem je nutné šetřit, jelikož je velice sladký a zvyšuje hladinu cukru v krvi, což nepomáhá ani hubnutí. Každopádně, tento nápoj pijte v kuse 10 až 14 dní. Poté si dejte alespoň 10 dní pauzu, a pokud budete mít zájem, můžete kúru opakovat. V případě, že trpíte na vysoký krevní tlak, vynechejte z receptu zázvor. Jestliže vám nápoj připadá hodně kyselý a nechcete přidávat med, můžete jej rozředit vodou.

Nejen díky snížení tělesné hmotnosti pomáhá léčivý nápoj s bolestí kloubů. Také je možné tento recept využít pro zmírnění otoků.

Jaké věci pomáhají při hubnutí vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články