Revoluční dieta pro boj s nadváhou, která vám pomůže shodit 4,5 kilogramů již během prvního měsíce

Pokud vás trápí nadváha a žádné změny v jídelníčku vám již nepomáhají, vyzkoušejte tuto revoluční dietu. Výsledky pocítíte již během prvních dvou dnů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Léto končí a mnoho lidí si na sobě začíná všímat přebytečných kil, které se během horkých dnů nastřádaly na jejich břiše. Pokud je chcete dostat zase dolů, nemusíte od rána počítat kalorie a trávit každý den v posilovně – skvěle vám postačí vyzkoušet tuto revoluční dietu, která si v poslední době podle Gerhard Whitworth získává čím dál větší obliby. Nejenže je velmi snadná a chutná, ale pomůže vám zhubnout neuvěřitelných 4,5 kilogramů již během prvního měsíce.

Revoluční dieta

Tato dieta je skvělý způsob, jak maximalizovat úbytek tuku a zároveň si udržet svalovou hmotu – nejenže vám tedy pomůže zhubnout, ale také se díky ní budete cítit mnohem lépe a pomůže vám vyrýsovat tělo. Základní myšlenkou tohoto stravovacího stylu je vyhnout se sacharidům během 6 dnů v týdnu – to ovšem nebude nijak složité, protože je můžete nahradit chutnou zeleninou v jakémkoliv množství. Pokud ji navíc budete správně dodržovat, výsledky se objeví již za pouhé dva dny.

Co můžete jíst?

Základem této diety je tedy vyřazení všech sacharidů z jídelníčku a nastolení pevné stravy ve formě kvalitního masa a zeleniny. Od pondělí do soboty byste tedy měli jíst následující potraviny:  

  • jakýkoliv druh masa kromě vepřového sádla (čisté vepřové maso je povoleno)
  • mléčné výrobky s menším obsahem sacharidů (feta sýr, čerstvý sýr s nulovým obsahem tuku a řecký jogurt)
  • zelenina (všechny druhy zeleniny, zejména však zelí, hlávkový salát, okurku, květák, brokolici, cibuli, rajčata, cuketu, chřest, celer, špenát a rukolu).
  • vejce, ale ne smažená
  • ořechy (mandle, vlašské ořechy, arašídy a další – stačí však jedna hrstka denně)
iZdroj fotografie: Depositphotos

Všechny výše uvedené potraviny obsahují kvalitní tuky a bílkoviny, které jsou pro shazování kil naprosto zásadní. Zelenina vám naopak dodá potřebné vitamíny a minerály, které podpoří váš trávicí trakt a imunitní systém, aby pracoval naplno a zrychloval metabolismus. Kromě toho má většina uvedených potravin dobrý vliv na zdraví mozku, což je při hubnutí velmi důležité. Zásadní je při této dietě konzumace vody – vypít byste měli každý den minimálně 2,5 litru. 

Co nemůžete jíst?

Abyste získali ty nejlepší výsledky, měli byste jíst od pondělí do soboty pouze výše uvedené potraviny. Zejména je pak důležité vyhýbat se:

  • jakémukoliv typu těsta
  • ovoci
  • sacharidovým přílohám (brambory, sója, fazole, zelené fazolky, hrášek, rýže)
  • zpracovaným potravinám (sušenky, sladkosti, slané pochoutky)
  • džusům a jiným nealkoholickým nápojům (kromě vody)

Tato dieta se zakládá pouze na zdravých tucích a kvalitních bílkovinách, které většina z těchto potravin plných sacharidů neposkytuje. Nemusíte se však obávat, jakmile přijde neděle, budete si moci udělat restartovací den.

Neděla plná sacharidů

Prvních šest dní, tedy od pondělí do soboty, jezte pouze povolené potraviny. Jakmile však přijde sedmý den (neděle), můžete jíst jakékoliv sacharidy si jen přejete – tedy kromě zpracovaných potravin, jako jsou sladkosti. Dopřejte si na snídani například ovesné vločky s vaším oblíbeným ovocem, na oběd si dejte rýži nebo brambory s kvalitním kusem masa a na svačinu můžete zvolit například celozrnné sušenky s medem nebo více ovoce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po neděli se ovšem opět vraťte do zajeté rutiny bez sacharidů. Tato pauza vám pomůže opět nastartovat proces hubnutí, protože se vám v důsledku zrychlí metabolismus a vy tak budete moci shazovat přebytečná kila i nadále.

Zdroj: MedicalNewsToday

Jaký typ diety se nejvíce osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články