Sirtfood dieta u celebrit frčí. Údajně zrychluje metabolismus, spalování tuků a snižuje chuť k jídlu

Není to nic neobvyklého. Celebrita hubne, bulvár šílí. Dieta používaná celebritou se objevuje všude. Lidé musejí vyzkoušet právě tuto dietu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dělo se to s Kelly Clarskon, dělo se to s Adele. Když se objeví fotografie celebrity, která výrazně zhubla, každý se hned ptal, jak to udělala. Ačkoli to není zcela jisté, Adele pravděpodobně dodržuje dietu, které se říká sirtfood dieta. Ačkoli to zní anglicky, termín se používá i u nás. Dieta spočívá v konzumaci potravin bohatých na sirtuiny, tedy bílkoviny v rostlinných potravinách. Tyto látky totiž prokazatelně zrychlují metabolismus a spalování tuků. Zároveň ještě snižují chuť k jídlu, dodává odbornice Sally Kuzemchak, MS, RD.

První fáze diety

Během té odborníci doporučují vypít 2-3 zelené džusy a sníst až dvě jídla denně. První tři dny by měla jídla obsahovat 1000 kalorií, poslední čtyři dny pak o 500 kalorií více. Během dalších dvou týdnů udržovací fáze diety lidé konzumují tři jídla denně, jeden zelený džus a jeden nebo dva občerstvovací recepty.

Celkově lidé sní během této doby 1500-1800 kalorií denně. Vhodné je řídit se recepty bohatými na sirtfood. Ve vašem jídelníčku se objeví celozrnná strava, zelenina, tofu, kurkuma, kuřecí maso a bylinky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Důležité však je, že díky sledování navrhovaného plánu zkrátka nesníte tolik jídla. Z toho důvodu se spousta lidí může při této dietě cítit nespokojeně a hladově. Kromě toho, že neexistuje žádný výzkum, který by podporoval teorii magické dráhy genů způsobující úbytek hmotnosti, nejde se nepodivovat nad jinou věcí: Pokud jsou tyto potraviny tak speciální, proč dieta stále vyžaduje takový nízkokalorický plán?

Autoři diety tvrdí, že během prvních sedmi dnů můžete zhubnout sedm kilogramů. Ano, pokud budete konzumovat pouze 1 000 – 1 500 kalorií denně po dobu jednoho týdne, zhubnete.

Tělo se zbaví vody, zhubnete určitě

Pravděpodobně se tělo, vzhledem k nízkému přijmu kalorií, zbaví velkého množství vody. Zhubnete však bez ohledu na to, co budete dělat nebo co budete jíst. Zvláštní je také to, že dieta vám říká, co máte dělat po dobu jednoho měsíce. Jak se však máte stravovat později? Co přijde potom? Máte jíst dále stravu bohatou na sirtfood? Pravděpodobně ano, pokud však nebudete hlídat příjem kalorií i nadále, určitě se začnete přejídat. Je to naprosto běžný jev po dlouhodobé deprivaci kalorií.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ano, jíst potraviny bohaté na polyfenoly je dobrým rozhodnutím. Potraviny jako kapusta, jablka, citrusy, panenský olivový olej nebo tmavá čokoláda obsahují přírodní rostlinné sloučeniny. Tudíž vložit do svého jídelníčku tyto produkty je vhodné.

Nepočítejte však s tím, že jen díky jejich konzumaci budete najednou hubení a vaše kila půjdou sama dolů. Ideální je samozřejmě, pokud je vaše strava dlouhodobě vyvážená a k zdravé stravě přidáte také pravidelný pohyb. Jestli chcete hubnout, musí být váš výdej kalorií vyšší než příjem.

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům