Žádná dieta, jen 1 jídlo před spánkem: Za měsíc z těla vyžene všechny tuky

Toužíte-li zhubnout, nemusíte držet drastické diety. Občas k úspěchu stačí jen opravdu malé změny. Například ve večerním jídle.

žena na váze i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Kolem večerního jídla koluje mnoho mýtů. Jedním z nich je to, že pokud chcete zhubnout, nesmíte několik hodin před ulehnutím do postele nic jíst. Není to však tak docela pravda. Pokud se budete před spaním přejídat, tak samozřejmě přiberete. Stejně tak, pokud večerním jídlem překročíte svůj denní kalorický limit. Na druhou stranu, lehké večerní jídlo, zvlášť pokud zvolíte správné potraviny, vám může na vaší cestě k vytoužené postavě pomoci.

Jídlo před spaním nebrání hubnutí

Navzdory rozšířené představě, večerní jídlo automaticky neznamená váhový přírustek. Není samozřejmě vhodné před spaním jíst velké porce jídla, lehká večeře však může mít spoustu výhod.

Jídlo před spaním je nezbytné k prevenci nízké hladiny cukru v krvi, což je důležité zejména pro diabetiky a osoby s nízkou hladinou krevního cukru. Je však nezbytné si správně vybrat potraviny, které budete před spaním jíst. Vyhněte se těžkým a příliš tučným pokrmům, vysoce zpracovaným potravinám a sladkostem. Některé potraviny s sebou naopak nesou mnoho výhod, například rychlejší usínání.

Vlašské ořechy a hubnutí

Vzhledem k vysokému obsahu tuku a kalorií vám asi vlašské ořechy nepřijdou jako zrovna ideální potravina na hubnutí. Opak je však pravdou, mají totiž vysoký obsah bílkovin a vlákniny, které pomáhají zahnat návaly hladu, zdravé tuky navíc mají pozitivní vliv na hormony, které řídí chuť k jídlu. Nicméně je potřeba je jíst v rozumném množství, protože jinak jsou skutečně kalorickou bombou.

Vláknina, kterou ořechy obsahují v poměrně vysokém množství, hraje v hubnutí velmi důležitou roli. Vláknina je vlastně typ sacharidů, které tělo nedokáže strávit. Nemá tedy žádné kalorie, ale má velmi důležité funkce pro lidské zdraví. Jednou z nich je právě regulace hmotnosti.

Vlašské ořechy iZdroj fotografie: Pixabay
Vlašské ořechy vám mohou pomoci zhubnout.

Vláknina vám totiž roztáhne žaludek a vy se díky tomu cítíte sytí. Studie tvrdí, že roztažení žaludku zpomaluje uvolňování hormonu stimulujícího chuť k jídlu zvaného ghrelin. A čím déle je tento hormon potlačen, tím déle máte pocit sytosti a tím méně dalšího jídla zkonzumujete.

Vlašské ořechy před spaním

Díky tomu, že vlašské ořechy potlačují hlad, představují ideální svačinku při hubnutí. Pomoci vám mohou však i před spaním. Vlašské ořechy totiž obsahují hned několik látek, které podporují a regulují spánek, včetně melatoninu, serotoninu a hořčíku. 

Vědci předpokládají, že konzumace vlašských ořechů před spaním může zkrátit dobu potřebnou k usnutí a zlepšit celkovou kvalitu spánku. A kvalitní spánek je pro hubnutí velmi důležitý. Jak opakovaně prokázaly vědecké studie, nedostatek spánku přímo ovlivňuje proces hubnutí. Pokud spíte málo nebo je váš spánek nekvalitní, negativně to ovlivňuje hormony a během dne máte větší pocit hladu. Lidé, kteří málo spí, mají navíc tendenci konzumovat více nezdravých potravin než lidé, kteří spí dostatečně.

Jaké jídlo jíte před spaním nejčastěji?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články