Důvody, proč je pro některé ženy těžké zbavit se tuku na břiše: Hubnutí ovlivňuje i psychické rozpoložení

Často se stává, že i přes veškeré snahy zhubnout, se vám nepodaří zbavit tuku na břiše. Důvod je prostý. V jedné z těchto tří oblastí děláte pravděpodobně chybu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Věnujete hubnutí obrovské úsilí, ale bříško stále není podle vašich představ? Příčinu hledejte v detailech. Možná se vám to bude zdát nepodstatné, ale pokud břišní tuk zůstává na místě, vyplatí se zapátrat. Atli Arnarson, odborník přes výživu, radí, že byste se měli zaměřit na hledání chyb ve třech oblastech. Jsou to stravovací návyky, fyzická aktivita a psychický stav. Pojďte se podívat, v čem se v nich nejvíce chybuje.

Stravovací návyky brání hubnutí nejčastěji

Přechod na zdravou stravu je při hubnutí základ. Mnoho lidí se klamně domnívá, že by pro větší efekt měla vysadit z jídelníčku všechny tuky. Tím ale dělají velkou chybu. Tělo tuky potřebuje, z nich hlavně nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro tělo navíc zdravé a pro hubnutí prospěšné. Strava musí být pestrá, ideálně složením i barvami.

Čemu byste se ale vyhnout měli, je cukr. Pokud rádi mlsáte, pak jste právě objevili chybu, která vám brání shodit břišní tuk. Totéž platí o sycených sladkých nápojích. Pijte obyčejnou vodu a uvidíte, jaké pozitivní výsledky vám to přinese. Velký pozor si dejte na alkohol a pivo. Pití velkého množství piva může zakládat na břišní tuk.

Cvičíte správně?

Pokud jste neodhalili žádnou chybu ve stravování, pak se kritickým okem podívejte na svou fyzickou aktivitu. Abyste se zbavili břišního tuku, nestačí pouze jíst zdravě. Bez pohybu to nepůjde. Cvičit byste měli minimálně dvakrát až třikrát týdně. Sáhněte si tedy do svědomí, zda se skutečně dostatečně hýbete.

Mladá žena cvičící jógu venku v přírodě při západu slunce iZdroj fotografie: Pixabay

Veselá mysl pomůže s tučným bříškem

Veselá mysl je skutečně půl zdraví. Psychický stav má velký vliv na to, zda budete hubnout nebo přibírat na váze. Stres a špatný spánek mohou napomáhat k nabírání dalších kil. Deprese se mohou projevovat také sklony k přejídání, odolat těmto touhám bývá téměř nemožné. Jestli se necítíte v pohodě, zkuste ubrat. Procházky v přírodě nebo cvičení jógy vám pomohou zklidnit mysl a zase budete o krok blíž k plochému bříšku.

Co dělat, když nic nepomáhá

Zodpovědně jste si prošli všechny oblasti, ale chybu jste neobjevili? Břišní tuk se vás stále drží? Neváhejte se poradit s odborníky. Výživový poradce nebo osobní trenér by mohli být dobrou volbou. Třeba s nimi tu chybu, proč kila nejdou dolů, odhalíte. Navíc vám připraví individuální plán, se kterým hubnutí půjde raz dva.

Jakých chyb se dopouštíte při hubnutí vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články