Akupresurní body odstraní bolest hlavy, stačí je promasírovat

Na bolesti hlavy má pozitivní vliv celková relaxace a zlepšení prokrvení mozku. Obojího se dá dosáhnout akupresurou – masáží tlakových bodů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti hlavy umí znemožnit každodenní fungování. Jestli vás bolest hlavy obtěžuje tak často, že už nevíte, co vyzkoušet, nabízí se akupresura jako nízkoriziková metoda, do které se můžete pustit doma. Zdravotní sestra, která se zabývá celostní medicínou, Debra Rose Wilson, říká, že akupresura jako masážní terapie stimuluje tlakové body a krevní oběh. To snižuje bolesti hlavy a podporuje čištění dutin. Stačí jen najít správné body a pustit se do masáže.

1. Bod mezi očima

Mezi obočím a těsně nad kořenem nosu se nachází akupresurní bod, který se někdy označuje jako „třetí oko“. Masáží tohoto bodu si uvolníte dutiny, tváře, čelisti a čelní svaly. Tento bod by měl pomoci hlavně při bolestech hlavy od dutin, při bolestech migrenózního charakteru a bolesti uší.

2. Masáž spánků

Snažili jste si mnout spánky, když vás přepadla bolest hlavy? Pak jste intuitivně objevili akupresurní tlakové body na spáncích. Jejich masáží podpoříte krevní oběh a zmírníte bolest hlavy. Hodí se také při bolesti hlavy z únavy i přecitlivělosti na světlo.

3. Bod na základně lebky

Bod na základně lebky najdete snadno, nalézá se nad šíjí na pomezí lebky a páteře. Když se tam dotknete, ucítíte v tomto místě mírný dolíček. Masáž tohoto bodu pomáhá zlepšit krevní oběh a pomůže vám relaxovat. Zmírníte jí bolesti hlavy ze stresu a únavy.

Mladá žena provádí masáž spánků k utišení bolesti hlavy iZdroj fotografie: Freepik

Jak provádět masáž?

Akupresuru pro zmírnění bolestí hlavy provádějte vždy v tichém prostředí a pohodlné poloze. Uvolněte se, několikrát se zhluboka nadechněte. Po té pevným hlubokým tlakem masírujte tlakové body. Masáž provádějte krouživým pohybem nebo pohybem nahoru a dolů prsty několik minut. Tlakové body procházejte postupně jeden po druhém. Tuto masáž si můžete zopakovat až třikrát během dne.

Jestli vás účinky akupresury nadchly, pak se vám jistě bude hodit znát akupresurní body pro uvolnění ucpaného nosu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tlakovými body při bolestech hlavy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články