Neuvěřitelné: Stačí na 30 sekund stisknout jediný bod na ruce a počkat, co se stane

Bolesti hlavy a úzkost mohou mít vážný dopad na vaše psychické zdraví. Díky tomuto způsobu se jich však můžete zbavit během 30 sekund.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neustálá bolest hlavy a úzkosti jsou poměrně časté problémy, se kterými se potýkají jak mladí studenti, tak i lidé středního věku a starší dospělí. Většinou za ní stojí přílišné napětí během dne, nadměrné vystavování se stresu nebo také nedostatečná relaxace, což jsou faktory, které mohou negativně ovlivnit celkovou kvalitu vašeho života. Pomoci si však můžete dle lékařky Debra Rose Wilson poměrně snadno, a to stisknutím tohoto bodu na ruce. 

Starobylá čínská technika proti bolestem hlavy 

Bolesti hlavy nebo migrény mohou velmi snadno narušit váš každodenní život a pokazit vám náladu už od rána. O to hůře, pokud vás zastihnou v práci nebo na důležité poradě, kdy potřebujete řešit nezbytné záležitosti a být schopni se soustředit. Většina lidí řeší takové situace konzumací léků, ovšem ty problém většinou neřeší, nýbrž ho akorát oddalují. Je proto běžné, že kvůli nim pak celková léčba trvá mnohem déle a je otravnější.

Naštěstí si však můžete pomoci poměrně snadno, a to dle serveru Healthline stisknutím jediného bodu na své ruce, který vám již během 30 vteřin uleví od psychické zátěže a poskytne vám úlevu. Metoda je navíc zcela zdarma a nepotřebujete k ní žádné speciální prostředky, takže se bude hodit pro každou příležitost. Jedná se o techniku z tradiční čínské medicíny, která se zaměřovala na akupresurní léčbu, což je stlačování správných bodů na těle.

Ruce, akupresura iZdroj fotografie: Depositphotos
Stisknutí tlakového bodu na ruce pomáhá snížit stres a napětí

Stačí stisknout tento bod 

Pokud se tedy chcete ochránit před nepříjemnými bolestmi hlavy a migrénami, zaměřte se na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Toto místo stačí pevně stisknout a následně ho držet zhruba po dobu jedné minuty (nejspíše vám však pomůže již po třiceti sekundách). Stejný postup opakujte i na druhé ruce a brzy pocítíte, jak veškeré napětí, stres a úzkosti pomalu ustupují. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jak vám s relaxací pomůže čaj z lipového květu

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články