Akupresurní body na ruce slibují úlevu od bolesti hlavy i zubů

Stlačením správných akupresurních bodů na ruce si můžete ulevit od mnoha problémů, včetně bolesti hlavy a deprese. Stačí na to jít správným způsobem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Akupresura se zaměřuje na stlačování určitých bodů po těle, které souvisí se zdravím orgánů a některých jeho částí. Jedná se o tradiční způsob léčby mnoha problémů, včetně bolesti hlavy, zubů nebo dokonce zažívacích problémů, jehož historie se píše až tisíce let zpátky do minulosti (zejména v čínské medicíně). V poslední době si podle lékařky Debra Rose Wilson získala oblibu zejména masáž rukou, která, pokud se provádí dobře, může mít úžasný účinek na celý organismus – je ovšem nutné znát správné body a masírovat je správným způsobem.  

Akupresura a lidské tělo 

V akupresuře jsou tlakové (akupresurní) body považovány za silně citlivé části těla, které souvisí s určitými orgány nebo tělesnými funkcemi. Zastánci tradiční medicíny věří, že jejich správná masáž může pomoci zmírnit mnoho druhů bolesti, nastolit rovnováhu a zlepšit zdraví celého těla. Kromě toho se jedná o léčbu bez jakýchkoliv vedlejších účinků, takže se nemusíte bát, že byste si ublížili. Přesto je však důležité zmínit, že doposud neexistuje dostatek vědeckých výzkumů, které by přínosy stlačování tlakových bodů potvrdily.

Akupresurní body na palci 

Na palci se nachází hned dva tlakové body pro úlevu od bolesti hlavy a jejich stlačení vám dokáže pomoci ulevit i od dalších problémů. První se nachází těsně na jeho začátku v oblasti kloubu (vnitřní části dlaně). Tento bod je vhodné masírovat při kašli, dýchacích potížích a problémech se štítnou žlázou. Dalším bodem je vrchol palce, tedy měkký polštář, jehož stlačování vám dokáže pomoci při depresích, úzkosti, problémech se slezinou a žaludkem, bolestech žaludku, kožních problémech nebo emoční nestabilitě. 

Ukazováček a prostředníček 

Další tlakový bod se nachází na ukazováčku, avšak nikoliv na horním polštářku, ale na polštářku prvního dílu prstu (začátek prstu). Jeho stimulace je vhodná především tehdy, pokud trpíte frustrací, strachem nebo dlouhodobým smutkem – může vám však pomoci zbavit se svalových bolestí, bolesti zad, pálení žáhy a bolesti zubů. To samé místo platí také pro prostředníček a jeho stlačení pomáhá zlepšovat náladu, snižovat podrážděnost, migrény a menstruační křeče a regulovat funkci jater a žluči.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Prsteníček a malíček 

Na polštářku prvního dílu prsteníčku se nachází tlakový bod, který ovlivňuje tlusté střevo a plíce. Jeho stlačení vám proto dokáže pomoci zbavit se negativních myšlenek, zažívacích potíží a dýchacích problémů. Další bod se nachází na prvním dílu malíčku a zastánci tradiční medicíny jej doporučují masírovat pro stimulaci tenkého střeva a ochranu před srdečními problémy. Dále pak může zlepšit sebevědomí, úzkost, nejistotu, nadýmání a zažívací problémy. 

Body na dlani 

Tlakové body se nachází také na dlani. Prvním z nich, asi 3 centimetry pod malíčkem na vnější straně, je regulátor hladiny cukru v krvi. Další se nachází přímo ve středu dlaně a jeho stlačení vám pomůže snížit stres, zažívací problémy a bolesti žaludku. Poslední bod se nachází na polštářové části dlaně a pomáhá regulovat funkci hormonů a vyrovnávat činnost srdečního svalu. 

Jak často provádíte akupresuru vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články