Lepší antibiotikum neexistuje: Jen pár surovin vás zbaví infekce močových cest a ledvin

Infekce močových cest by se neměla podceňovat, neboť má tendence postupovat močovými cestami vzhůru až do ledvin. Proto zahajte léčbu co nejdříve.

Muž držící se za rozkrok i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Infekce močových cest dokáže být velmi nepříjemné onemocnění, doprovázené bolestmi, řezáním a pálením při močení. Existuje ale přírodní lék, který přinese úlevu už po prvním použití, a nepotřebujete na něj nic zvláštního. Připravte si přírodní antibiotikum z pár obyčejných surovin a vypořádejte se s infekcemi močových cest snadno a rychle.

Recept na přírodní lék při infekci močových cest

Co budete potřebovat?

  • 250 ml olivového oleje
  • 250 g medu ze spolehlivého zdroje
  • 250 g bio citronu
  • 250 g petržele, aby byl zastoupen list i kořen

Postup přípravy receptu:

  1. Petrželovou nať a kus kořenu umyjte. Citrony umyjte také.
  2. Petržel i citrony s kůrou nasekejte na drobno a vložte do mixéru.
  3. Přidejte med a olivový olej.
  4. Rozmixujte. Výsledkem by měla být kašovitá hmota.
  5. Hmotu přendejte do skleněné nádoby a uložte do lednice.

Aplikace a dávkování:

Doporučené dávkování je jedna polévková lžíce každý den ráno. Léčba trvá tak dlouho, dokud nespotřebujete všechnu směs. Za tu dobu by veškeré bakterie měly zmizet.

Upozornění:

Infekce močových cest mohou být velmi vážné. Pokud se váš stav nezlepší během tří dnů nebo pokud pociťujete velké bolesti, máte teplotu či zvracíte, vyhledejte lékaře a na domácí léčbu zapomeňte.

Kořen petržele s natí na dřevěném stole iZdroj fotografie: Pixabay
Kořenová petržel a její nať se již dlouho využívají pro léčbu močových cest

Petrželový čaj jako doplněk terapie

Petržel má blahodárný vliv na močové cesty a jejich nemoci. Čaj z ní působí jako diuretikum, osvěžuje a urychluje hojení. Pro zmírnění nebo prevenci infekce močových cest se pije petrželový čaj. Stačí vám k tomu jedna lžíce petržele, kterou zalijete 2,5 dl vody. Povařte 5-6 minut, nechte 10 minut přikryté louhovat a poté sceďte. Doporučuje se pít 3krát denně jeden šálek.

Petržel obecná umí víc než jen ochutit vývar

Celá rostlina petržele má silné dezinfekční účinky. Pomáhá na zažívací problémy, působí proti křečím a ulevuje při nadýmání. Také pomáhá hubit střevní parazity. Kromě vlivu na močové ústrojí pomáhá ulevovat při menstruaci od nepříjemných pocitů a upravuje pravidelnost cyklu. Dále pomáhá rozšiřovat cévy, čímž snižuje krevní tlak. List z petržele pomáhá zevně při štípnutí hmyzem. Stačí bolestivé místo několikrát denně otírat rozdrceným listem. Podobné zázraky se štípanci umí také list jitrocele.

Jak využíváte petržel pro léčebné účely vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články