Zázračný lék, který odstraní všechny bakterie z krku. Babička to pila po celý rok a ani jednou nezakašlala

Anýz je jedním z nejdéle známých koření. Používá se hlavně v kuchyni, své uplatnění našel i pro výrobu alkoholických nápojů. Nejúžasnější jsou ale jeho léčivé schopnosti.

Pohled shora na rostliny anýzu se semeny i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Už jste slyšeli o anýzovém mléce? Je to mnohem lepší než kakao. Chutí asi ne, ale zdravotními účinky rozhodně ano. Anýz je totiž pomocníkem nejen v kuchyni, ale také dokáže zaskočit za léčivé bylinky, když vás začne bolet v krku. Takže příště, až vás přepadne nachlazení, překvapte ho teplým mlékem s anýzem a žeňte ho od sebe rychle pryč.

Co umí anýzové mléko

Teplé anýzové mléko si dokáže poradit s bakteriemi, které osídlily během infekce dýchacích cest váš krk. Pomáhá na kašel tím, že podporuje vykašlávání a uvolňuje a ředí hleny nahromaděné v dýchacích cestách. A to není všechno. Anýzové mléko je pohlazením pro zažívání, hlavně při křečích a bolestech žaludku vám přinese vytouženou úlevu.

Recept na anýzové mléko

Co budete potřebovat?

  • 1 lžičku suchého anýzu
  • 1 šálek horkého mléka

Postup přípravy receptu:

  1. Připravte si prázdný šálek a vložte do něj anýz.
  2. Nyní zalijte anýz horkým mlékem.
  3. Nechte deset minut louhovat.
  4. Potom sceďte přes jemné sítko.

Aplikace a dávkování:

Užívejte 2-3krát denně ještě teplé. Můžete dosladit medem. Med ale nepřidávejte do horkého mléka, počkejte, až trochu vychladne.

Badyán, rozmarýn a plátek citronu na hromádce anýzu iZdroj fotografie: Pixabay
Anýz, rozmarýn a badyán – to je oblíbená trojice používaná v kuchyni. Léčivé účinky mají všechni tři

Proč je anýz tak skvělý?

Anýz pomáhá na zažívání a podpoří rychlé uzdravení při každém onemocnění trávicího ústrojí. Také podporuje chuť k jídlu. Má úžasné antibakteriální účinky, takže se skutečně vyplatí užívat ho při zánětech horních i dolních dýchacích cest. Třesou se před ním i stafylokoky. Objevují se dokonce i vědecká tvrzení, že anýz pomáhá bojovat proti rakovině.

Mezi další účinky anýzu, které můžete doma využít, patří jeho schopnost snižovat intenzitu příznaků menopauzy. Pravděpodobně za tento účinek mohou látky podobné estrogenům, které jsou obsaženy v rostlině. V perské medicíně se anýz užívá také pro zlepšení nálady, neboť má antidepresivní účinek. Při zevním použití vám anýz pomůže odstranit vrásky.

Jak často používáte anýz vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články