Už žádné bolavé klouby: Pomůže skořice s medem, dokáže pomoci i na popáleniny

Med je jedním z nejsilnějších přírodních léků, které si můžete dopřát. Jeho využití je skutečně široké a účinky impozantní, zvlášť spojí-li se ještě se skořicí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Skořice a med se k sobě hodí chuťově a jejich spojení kromě kulinářského zážitku přináší pozitivní zdravotní účinky. V lidové medicíně je spojení skořice a medu používáno na léčbu mnohých nemocí. Kromě konzumace pomáhá i zevní aplikace na bolestivá místa a poranění. Dietetička Amy Richter považuje obě složky za přínos pro zdraví, neproběhl ale ještě dostatek vědeckých zkoumání na lidech, aby se léčivé účinky medu a skořice daly jednoznačně potvrdit.

Med a skořice na klouby

Už od starověku se v léčitelství používá k léčbě artritidy směs medu a skořice. Toto spojení pomáhá od bolesti a zánětů především díky protizánětlivým vlastnostem obou složek. Pro úlevu od bolestí kloubů si lze pomoci dvojím způsobem. Buď smícháte med a skořici v hrnku horké vody a budete ji popíjet, nebo si připravíte krém. Příprava je jednoduchá, stačí smíchat dvě polévkové lžíce medu s polévkovou lžící skořice. Pak už jen nanesete na bolestivé místo a promasírujete.

Hojení ran za pomoci medo-skořicové směsi

Med pomáhá léčit poranění a popáleniny, to je fakt potvrzený vědeckou studií. Skořice má podobné účinky, navíc zmírňuje zánět. Je to dáno jejími antibakteriálními vlastnostmi. Kromě ran a popálenin může směs z medu a skořice pomáhat při lokálním použití na bércové vředy nebo špatně se hojící poranění na nohou u lidí trpících cukrovkou.

Med a skořice – silný lék proti nachlazení

Kromě toho, že antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti medu a skořice využijete při artritidě, pomohou vám také při běžném nachlazení. Skořice si poradí s bakteriemi, med posílí imunitu a než se nadějete, bude nachlazení pryč.

Miska se skořicí a talíř s medem iZdroj fotografie: Freepik

A co alergie?

Med a skořice posilují imunitní systém a pomáhají mu zmírňovat záněty a podráždění, které způsobují alergeny. Jestli vás trápí hlavně na jaře silné alergie, doporučuje se pravidelně užívat smě medu a skořice v horké vodě.

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale med se skořicí vám pomohou hubnout. Stačí si připravit nápoj a sledovat, jak kila zázračně mizí.

Zkoušeli jste už kombinovat med se skořicí? Na jaké neduhy vám to pomohlo?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články