Bolest zad se už nikdy nedostaví, navždy ji zničí domácí masážní olej za pár korun

Pokud vás neustále trápí bolesti zad, vyzkoušejte tento masážní olej z jedné velmi účinné rostliny. Jeho aplikace přináší řadu zdravotních přínosů.

kostival i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolest zad je nepříjemný problém, se kterým se dnes potýká většina světové populace. Ať už sedíte dlouhé hodiny za počítačem, nebo zvedáte v práci těžká břemena, pokud trápí i vás, nikdy byste ji neměli ignorovat. V opačném případě by se totiž mohla soustavně zhoršovat a poté vám způsobit trvalou újmu. Naštěstí si však můžete poměrně snadno pomoci, a to dle lékařky Debra Rose Wilson pravidelnou aplikací této domácí mastičky z kostivalu lékařského. 

Kostival lékařský a jeho zdravotní přínosy 

Kostival lékařský je velmi zdravá bylina, která nabízí řadu užitečných přínosů. Je plná zdravých sloučenin, podporuje hydrataci těla a především také podporuje pokožku a odstraňuje bolest zad a kostí. Abyste z ní však získali maximální účinek, je dobré připravit si z ní vhodný masážní olej. Jeho pravidelná aplikace dokonale hojí omrzliny, popáleniny, zlomeniny, pohmožděniny a poranění způsobená natažením svalů a podvrtnutími.

Pomoci vám dokáže i v případě otevřených ran, ovšem je třeba natřít ji pouze na okraje rány, jinak by mohla způsobit kontraindikace. Aplikace velmi dobře hydratuje pokožku a živí kosti, díky čemuž odstraní každou bolest zad či páteře. A pokud byste si z něj připravili čaj a ten pravidelně pili, pomůže vám dle webu NLM vyléčit nemoci průdušek, syndrom dráždivého tračníku či žaludeční vředy, o kterých jsme již na JakZdravě psali. K přípravě oleje budete potřebovat:

  • 500 mililitrů rafinovaného oleje
  • 100 gramů drceného kořene kostivalu lékařského
Vyšetření bolesti zad iZdroj fotografie: Pexels
Olej z kostivalu pomůže zmírnit bolest zad

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí si vzít vhodnou dózu, do té nalít všechen rafinovaný olej a k němu přidat drcený kořen kostivalu lékařského. Ingredience promíchejte a poté je nechte v hrnci s vodou pasterizovat zhruba jednu hodinu. Jakmile uplyne tato doba, nechte olej v horké vodě louhovat klidně přes noc a ráno ho opět zahřívejte další hodinu.

Po 6 minutách odezní bolest hlavy, zad i zácpa: Naučte se automasáž a lékárničku už nebudete potřebovat

Až směs vychladne, přeceďte ji přes sítko a filtr na mléko a přidejte do ní lžičku taninového macerátu (díky tomu vám vydrží déle). Zázračný lék je nyní připraven a můžete ho začít používat, kdykoli to bude potřeba. 

Jak se olej z kostivalu osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články