Na bolest zad zapomenete za pár minut, pomůže obyčejný olivový olej

Bolest zad je nepříjemný problém, který může postihnout naprosto každou věkovou kategorii. Pokud trápí i vás, můžete vyzkoušet skutečnou sílu olivového oleje.

žena s bolestí zad v kanceláři i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolesti zad jsou nepříjemným problémem, který vám dokáže velmi snadno narušit každodenní život, a to ať už je jakékoliv intenzity. Nejvíce postiženi jsou především ti, kteří zvedají a nosí těžké předměty nebo činky v posilovně a ti, kteří pracují ve vzpřímené poloze, jako jsou zubaři, chirurgové, číšníci, kuchaři, holiči a také hudebníci. Svou roli hraje ale i špatná strava, a to zejména co se týče obratlů a plotének – pokud se však chcete vyléčit nebo před bolestmi ochránit, pomůže vám obyčejný olivový olej a sůl. 

Bolest zad a lidské zdraví 

Záda často bolí také kancelářské pracovníky, u kterých navíc často dochází k trvalým deformitám páteře – tlak se totiž při sezení více přenáší na obratle a ploténky, takže může být tak velký, že dokáže roztrhnout anulus fibrosus ploténky a způsobit tak bolestivou hernii. Naproti tomu by měli být na pozoru také lidé s nadváhou, kterých v současné době neustále přibývá. Ti svými kily navíc výrazně zatěžují svou páteř, a to především bederní oblast.  Svaly trupu přebírají asi 30 % zátěže celého těla a delší sezení a nečinnost je oslabují, což vede k bolestem.

Nesprávné držení těla bývá také doprovázeno únavou a mírnou bolestí a je známkou uvolnění zádového svalstva, tedy výrazného oslabení páteře. Každé dítě by se proto mělo naučit, jak to dělat správně, aby se vyhnulo případným problémům – pomoci dokáže například leh na pevné posteli. Problém může nabírat na intenzitě také s postupem věku, kdy tělo slábne a kosti se stávají náchylnější k bolesti. Ačkoliv tento faktor nelze odstranit, můžete jej ovlivnit natolik, aby byly jeho dopady co nejmírnější a ochránili jste se před rozvojem degenerativních změn. 

Léčba potenciálních problémů je poté určena na základě lékařské diagnostiky – doktor na základě anamnézy určí terapii, v případě potřeby objektivní vyšetření a nakonec fyzioterapii a vhodná tělesná cvičení. Ne vždy jsou však bolesti zad doprovázeny degenerativními poruchami, ale často se s nimi pacienti potýkají po delší době nečinnosti nebo nesprávného držení těla. Pokud se s problémy potýkáte i vy, můžete také vyzkoušet jedinečný domácí lék, který vás účinně vyléčí a vy se budete cítit mnohem lépe. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
V kanceláři jsou záda namáhána

Kombinace soli a olivového oleje

S nepříjemnou bolestí zad vám dokáže skvěle pomoci kombinace obyčejného olivového oleje a soli. Výsledky zaznamenáte již po první aplikaci a bolest zcela zmizí po dvou týdnech pravidelné masáže. K přípravě směsi budete potřebovat následující ingredience: 

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Obě ingredience vložte do skleněné nádoby, uzavřete a dobře promíchejte. Směs poté nechte několik dní uležet při pokojové teplotě. Jakmile budete připraveni, můžete ji použít následujícím způsobem: 

  • Každé ráno masírujte bolavé místo: Zpočátku je nutné masírovat 2-3 minuty a po několika dnech postupně prodlužovat dobu masáže až na 20 minut denně. Po masáži zakryjte bolavé místo teplým ručníkem.
  • Po deseti dnech masáže se zlepší krevní oběh a začnou se regenerovat chrupavky a kostní tkáň, takže pocítíte velkou úlevu.
  • Tato směs je také dobrá při bolestech hlavy a zcela očistí vaše tělo od toxinů. Stejně tak dojde ke zrychlení metabolismu a vy se budete cítit opět mladí a plní energie.

Jak se tato směs osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články